Через бюрократичні процедури можуть втратити головний корпус Охматдиту: його треба засклити до холодів

Поки новостворена Рада проводить необхідні процедури, отримує дефектний акт, кошториси та висновки експертів, спливає дорогоцінний час, який треба витрачати на засклення вікон: інакше, щойно стане холодно, волога потрапить всередину будівлі та принесе з собою плісняву, вивести яку буде надскладною задачею

Відновлення лікарні Охматдит Київ
Головний корпус лікарні одразу після удару і сьогодні: вікна закрили фанерою, але це не вирішує проблему осінніх холодів

Роботи з відновлення головного корпусу НДСЛ "Охматдит" досі не розпочалися. Щоб їх почати, треба отримати декілька документів: дефектний акт, кошторис та висновок незалежної експертизи. Але роботи із засклення головного корпусу Охматдиту необхідно завершити ще до настання холодів, інакше його буде втрачено - у вологому середовищі заведеться пліснява, вивести яку буде проблематично.

Про це йдеться у матеріалі УП "Пацієнт хворий" про особливості відновлення Охматдиту. Як зазначається у публікації, Рада з відновлення лікарні, яку було створено вже після гучного скандалу з тендером на відбудову, встигла провести три засідання. А самі роботи так і не почалися: як каже очільниця Ради, виконавча директорка БФ "Пацієнти України" Інна Іваненко, бракує кількох документів - дефектного акту, кошторису та висновку незалежної експертизи.

"Зараз ми всі бачимо, що пацієнт хворий, тобто корпус лікарні дуже пошкоджений. Але проблема в тому, що ми ще не знаємо, що саме пошкоджено і які системи не працюють. Якщо ми почнемо лікування без детального обстеження, можемо лише нашкодити", - зазначила Іваненко.

Відтак, першим етапом буде детальне інструментальне обстеження з використанням спецтехнологій. Для оцінки пошкодженої будівлі залучать Національний державний інститут (НДІ), найбільшу експертну організацію в країні. Нині на Охматдиті, каже Іваненко, вже працює понад 100 фахівців, що оцінюють пошкодження. Ціна такого обстеження складає 8,73 грн за кубічний метр простору (майже 3 млн грн), а документ із результатами чекають вже 5-6 вересня.

Далі буде складено дефектний акт, і лише після цього визначать черговість відновлення корпусів. Але найімовірніше, що почнуть саме з найновішого і найбільш функціонального, каже членкиня Ради, голова правління ГС "Українська Академія Педіатричних Спеціальностей Марина Маменко. Потім пройде держекспертиза кошторису та акту, складеного фахівцями НДІ, і лише згодом за законом можна оголосити тендерну процедуру на відновлення.

Прикметно, що про строки, коли почнуть роботи з відновлення, говорити у Раді не беруться: дуже багато "але", і чимало залежить від результатів дефектного акту. Зрештою, пошкодження отримали декілька корпусів НДСЛ. Але за замовчуванням зрозуміло, що, якщо не почати роботи терміново, Охматдит може втратити головну будівлю.

"Якщо до настання холодів будівля головного корпусу лікарні не буде засклена, ми можемо втратити її. Дотримання санітарних умов є критичним для пацієнтів. У вологій будівлі моментально з'являється пліснява, яку потім звідки майже не вивести. Для лікарні це не припустимо", - каже виконавчий директор БФ "Таблеточки", ще один член Ради В'ячеслав Биков.

МОЗ наполягає, що відновлення має початися до зими

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що після низки скандалів навколо відбудови дитячої лікарні Охматдит у Києві, яка зазнала значних руйнувань внаслідок ракетної атаки 8 липня, було створено Раду з відновлення лікарні. Перший тиждень роботи Ради вже показав деякі результати: так, у лікарні почалася оцінка пошкоджень будівлі головного корпусу.

Також ми повідомляли про позицію МОЗ з приводу відновлення лікарні. Як заявив міністр Віктор Ляшко, він сподівається на швидку підготовку головного корпусу №11 до холодів - за його словами, відновлення має початися ще до зими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube