Суд відсторонив від посади одного з найвпливовіших чиновників з оточення Кличка

Читать на русском

Керівника апарату КМДА Дмитра Загуменного звинувачують у сприянні в ухиленні від військової служби трьом депутатам Київради

Читать на русском
Правоохоронні органи і КМДА
Дмитро Загуменний є ключовою фігурою з оточення Віталія Кличка

Керівника апарату КМДА Дмитра Загуменного звинувачують у сприянні в ухиленні від військової служби трьом депутатам Київради

Печерський районний суд Києва відсторонив від посади до 1 лютого 2024 року керівника апарату КМВА Дмитра Загуменного. Підставою стало викриття чиновника у сприянні в ухиленні від військової служби. Саме його прізвище Інформатор наводив, як найбільш вірогідне у гучній справі про несправжні "відрядження" трьох депутатів Київради до військової адміністрації Києва (насправді чоловіки мали проходити службу за мобілізацією в одній з військових частин ТрО).

Про кримінальну справу, в якій фігурує саме Дмитро Загуменний, розповідає Державне бюро розслідувань. Слідчі підтверджують, що під час "відрядження" фігуранти цілий рік не лише ігнорували військову службу, а ще й отримували за це зарплатню - грошове забезпечення з частини. Інформатор також наводив їхні прізвища: це Ігор Хацевич і Олег Левченко (фракція "Євросолідарність" Київської міськради), та Михайло Терентьєв ("УДАР"). У справі фігурує і прізвище Олега Шпака, помічника Хацевича, який також "служив" у військовій адміністрації Києва.

Водночас сам Дмитро Загуменний стверджує, що інформаційне повідомлення, оприлюднене на сайті ДБР, є недостовірним. Керівник апарату КМВА збирається позиватися до Бюро через оприлюднення цих даних, про що написав на своїй сторінці у Facebook.

"Готую цивільний позов про спростування недостовірної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті Державного бюро розслідувань та розповсюдженої в медіа про те, що я нібито незаконно відряджав депутатів і сприяв підготовці "липових" відряджень депутатам Київради. Ця інформація абсолютно не відповідає дійсності та матеріалам, які підготували органи слідства", - стверджує Загуменний.

Втім, посадовець визнає, що у квітні 2022 року дійсно підготував проєкт листа про "направлення військовослужбовців до КМВА", який у подальшому був підписаний керівником КМВА. Також він повідомив, що минулої п'ятниці у нього вдома проводили обшук.

"Щодо цієї справи мене вже неодноразово допитували протягом року, також допитували велике коло осіб, проводили обшуки. Я повністю сприяв слідству. Тому не розумію, навіщо в п’ятницю вночі групою з близько 10 правоохоронців потрібно було вдиратися до мене додому та лякати родину. Проводити обшук без ухвали суду!" – акцентує Дмитро Загуменний.

Хто такий Загуменний

Зазначимо, що посадовець є однією з ключових фігур у системі міської влади. Його посада є важливою в реалізації рішень, прийнятих міськрадою. Про рівень впливовості свідчить також те, що батько Дмитра Загуменного, Микола Васильович, працює заступником керівника Деснянської райдержадміністрації столиці. Також, зазначимо, що посада керівника апарату КМВА є політичною: попереднього керівника, Володимира Бондаренка, 2018 року було "тимчасово відсторонено" після скандалу з начебто підробкою чиновником диплому про вищу освіту (це не завадило Бондаренку згодом стати заступником Віталія Кличка і секретарем Київської міськради). 

Сам Загуменний - вихідець з Броварів. 2010 року закінчив Національну академію внутрішніх справ України, працював юрисконсультом КП "Бровари-землеустрій", а вже за рік став спеціалістом І категорії та юристом відділу планування Управління ЖКГ міста. Подальший кар'єрний зріст був стрімким - ще за 3 роки очолив Баришівську районну держадміністрацію, а у грудні 2015 року став радником Кабінету міністрів.

У січні 2016 його було призначено заступником начальника управління взаємодії з Верховною Радою у Секретаріаті Кабміну. Після цього Загуменний пішов з уряду до київської влади - і вже у серпні 2016-го стає начальником відділу з навчальної та виховної роботи управління освіти Печерської РДА. Ще за кілька місяців входить до керівництва району, а за рік - стає керівником апарату КМДА.

Дружини, діти, куми: ким оточує себе Віталій Кличко 

Нагадаємо, днями Інформатор наводив думку колишнього віце-спікера Верховної Ради, віце-прем'єра в одному з попередніх урядів Миколи Томенка про шкідливість інституту радників та помічників. У якості прикладу він наводить приклад Віталія Кличка, в якого у 2022 році було 36 радників, "серед яких дружини, діти, куми та інші родичі важливих бізнесменів та чиновників".

Також нещодавно Інформатор писав про те, що дані соцдосліджень свідчать про падіння рівня довіри до Віталія Кличка на чверть за останні півроку. Відповідно, зростає рівень недовіри: з 18% респондентів, хто в травні зазначив, що "не довіряє" очільнику столиці, показник зріс до 43%, тобто більше, ніж вдвічі (на 25%).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.