Справа Мазепи: за ґратами опинився один з власників котеджного містечка Riviera Village на Київщині

Читать на русском

У селі Лебедівка Вишгородського району Київської області знаходиться елітне житло, яке зацікавило правоохоронців. Вони вважають, що нерухомість могли побудувати незаконно на землях водного фонду.

Читать на русском
справа Мазепи, Київське море, суд, котеджне містечко
В Riviera Village відкидають усі звинувачення

У селі Лебедівка Вишгородського району Київської області знаходиться елітне житло, яке зацікавило правоохоронців. Вони вважають, що нерухомість могли побудувати незаконно на землях водного фонду.

24 січня мало пройти засідання у кримінальному провадженні щодо нібито забудови дамби Київської ГЕС. Разом із бізнесменом Ігорем Мазепою по цій справі «проходить» один з власників котеджного містечка Riviera Village. 

Це одне з декількох елітних поселень, до яких правоохоронці мають питання. Загалом слідство досліджує факти появи нерухомості Riviera Village, KyivSea, Shelest, GoldFish, Good River, Googlife Park, загальною площею понад 300 га на землях водного фонду. 

Як могла відбуватися приватизація земель. Схема - ДБР
Як могла відбуватися приватизація земель. Схема - ДБР

«До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів», - повідомляла пресслужба Генпрокуратури

За даними слідства, нібито організатори схеми забудови «лівобережної захисної дамби Київської ГЕС, її дренажного каналу, захисної дамби між селами Хотянівка та Лебедівка Київської області» знали, що будувати містечка там не можна.

Тому використали 52 осіб, на яких оформили маленькі ділянки на умовах безоплатної приватизації. На оформлення документів на 5 га землі, за даними слідства, могли витратити 400 тис. доларів.

«Вищевказані особи не мали дійсних намірів на отримання земельних ділянок у приватну власність та погодилися надати свої паспортні дані і виконати роль так званих «підставних осіб» за одноразову матеріальну винагороду у розмірі від 500 до 2000 гривень», - йдеться у матеріалах слідства.

Наступний етап – це нібито домовленість із державним реєстратором про те, що ці ділянки виділяються за рахунок начебто «земель сільськогосподарського призначення». Такі довідки Держгеокадастр у Київській області ймовірно отримав від реєстратора у грудні 2020 року.

«Основою надуманих підозр, так само як і в кейсі Мазепи, є необґрунтована гіпотеза слідчих і прокурорів про те, що вся земля вздовж дренажного каналу є частиною гідротехнічної споруди, а тому оформлення її у приватну власність є незаконним», - так прокоментували підозри в Riviera Village

Як оформлювали землю

Згідно з даними прокуратури, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Київській області «достеменно усвідомлював та розумів, що подані клопотання не підлягають задоволенню, оскільки землі водного фонду не можуть бути передані у приватну власність громадян для індивідуального садівництва».

Такі котеджи пропонують покупцям. Фото - сайт
Такі будинки пропонують покупцям. Фото - сайт Riviera Village

Проте 5,6711 га землі біля Київського моря вартістю 15 млн 002 тис. 289 грн стали приватною власністю. Ймовірно, згодом, землю не раз перепродавали, щоб створити видимість того, що все законно.

«Було вирішено провести земельні ділянки через низку цивільно-правових угод щодо їх купівлі-продажу, внесення до статутного фонду підконтрольних юридичних осіб, їх об`єднання в одну земельну ділянку та поділ нової ділянки на окремі частини, що призводило до зміни кадастрового номера», - йдеться в матеріалах досудового розслідування, які є у відкритому доступі.

Висновком комплексної судової земельно-технічної експертизи та експертизи з питань землеустрою ці землі «частково розташовані в межах захисної дамби, яка проходить на відстані 50 метрів від лівого берега дренажного каналу-кар`єру та закінчується у с. Лебедівка Вишгородського району Київської області».

«Діючи на підставі сфабрикованої експертизи, яка стверджує, що всі землі вздовж дренажного каналу не підлягали приватизацій і забудові, правоохоронці, "за підтримки" суддів Печерського районного суду, вже 2 місяці поспіль тримають за ґратами власника Riviera Village, а також простих працівників інвестиційного проєкту», - так прокоментували підозри слідчих у котеджному містечку.

Звісно, така «реклама» від правоохоронців лише відлякує клієнтів від покупки дорогої нерухомості. Проте судові розгляди можуть тривати роками, а справа Мазепи та забудовників лише на самому початку. Ми будемо слідкувати за подіями та про все важливо повідомимо.

Інформатор писав, що бізнесмен Ігор Мазепа вийшов із СІЗО під заставу у 21 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.