Скандал зі знищенням каналу між озерами на Осокорках в Києві: міські чиновники «не помітили» вантажівок

Читать на русском

Забудовник засипав будівельним сміттям канал між озерами Тягле і Небреж, що забезпечував водообмін

Читать на русском
Знищення озер забудовником
Столичні чиновники вирішили "не помітити" багатотонні фури поблизу озера і на дамбі над каналом

Забудовник засипав будівельним сміттям канал між озерами Тягле і Небреж, що забезпечував водообмін

У комунальному підприємстві «Плесо» повідомляють про терміновий виїзд інспекторів та фахівців з відділу землевпорядкування на озеро Тягле. Це відбулося одразу після того, як в ЗМІ та соціальних мережах почала з’являтися інформація про засипання забудовником Stolica group будівельним сміттям каналу, що з’єднує озера Тягле і Небреж в Екопарку Осокорки.

Про це повідомляє сторінка КП «Плесо» в соціальній мережі Facebook: "Співробітниками КП на місці події було виявлено будівельне сміття в межах прибережної захисної смуги, - визнають службовці. - Станом на ранок 10 листопада не було зафіксовано руху будівельної техніки. Водночас співробітниками КП "Плесо" на місці події було виявлено будівельне сміття в межах прибережної захисної смуги озера".

В КП повідомляють, що відправили звернення до Держекоінспекції Столичного округу «для подальшого розслідування інциденту та вжиття заходів». Оскільки канал забезпечував водообмін між озерами, йдеться про збереження природнього ландшафту та екосистеми - адже обидва озера є частиною об'єкта природно-заповідного фонду ландшафтного заказника місцевого значення озеро Тягле. Депутати визнали озеро Тягле територією ландшафтного заказника ще 2019 року, що несе за собою відповідні наслідки для порушників.

Засипаний канал в КП "Плесо" вирішили "не помітити", акцентувавши на будсміті
Засипаний канал в КП "Плесо" вирішили "не помітити", акцентувавши на будсміті

За словами депутатки Київради Ксенії Семенової, засипання будівельним сміттям каналу призведе до знищення водообміну між озерами та зміни екосистем. Швидкість реакції КП «Плесо» зрозуміла. Злочин з боку забудовника полягає в порушенні законодавчих норм, адже об'єкт має природоохоронний статус, а нехтування ним - кримінальне порушення.

«До того всього знищено оборонний водний рубіж. Ну росіяни ж не повернуться, то все тепер на сході, - повідомила Семенова. - Написала в поліцію, прокуратуру і на департамент екології. Департамент має слідкувати за дотриманням режиму тут, озеро Тягле - об'єкт ПЗФ (природно-заповідний фонд – ред.)».

Проте роботи все ж ведуться - фото активістів
Проте роботи все ж ведуться - фото активістів

 «Роботи з засипання каналу між озерами і прокладання дороги ведуться далеко в глибині заказника. До місця злочину не менше 100 м від земельної ділянки, яку намагається забудовувати Столиця Груп», - йдеться у дописі громадської організації «Екопарк Осокорки», що першою почала бити на сполох.

Що відомо про заповідну територію

Боротьба за зелену зону почалася у 2005 році. Тоді кияни «знесли перший паркан, яким забудовник відгородив доступ до озера Небреж». Першим спірну територію хотів забудувати висотками банк «Аркада». Проте почалася фінансова криза та у 2020 році НБУ визнав банк банкрутом. З часом, естафету підхопив інший забудовник - Stolitsa Group і зараз будує житловий комплекс H2O.

З часом боротьба між забудовником та киянами, які проти знищення природи на Південних Осокорках на лівому березі Києва. Активісти створили петицію з проханням створити на цій території екопарк.

Колом обведено частину каналу, засипану забудовником
Колом обведено частину каналу, засипану забудовником

Як писав сайт LIGA.Life, територія «Екопарку Осокорки» поділена на шість ділянок. Дві з них - "Озеро Тягле" та "Осокорківські луки" - вже визнані ландшафтними заказниками місцевого значення.

Ділянка, де триває будівництво, лише очікує на свій природоохоронний статус. Територію довкола озера Небреж пропонують визнати міським парком. Ще два ландшафтні заказники "Осокорківські луки-1" та "Осокорківські луки-2", а також парк "Міжозерний" чекають на ухвалення відповідного статусу від Київради. Усі ці шість ділянок утворюють "Екопарк Осокорки", за збереження якого борються кияни.

Інформатор писав, що в Києві будмайданчик компанії «Stolitsa Group» охороняють військові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.