Тікаймо, ребе, міською електричкою: хто оголошує зупинки у київських кільцевих поїздах

Читать на русском

Співачка Jerry Heil та письменник Сергій Жадан озвучили станції кільцевої електрички

Читать на русском
Озвучка станцій міської електрички
Jerry Heil та Сергій Жадан попрацювали "голосами" міської електрички

Співачка Jerry Heil та письменник Сергій Жадан озвучили станції кільцевої електрички

Кияни прихильно ставляться до нової зіркової озвучки зупинок Київської кільцевої електрички, яку запустила Укрзалізниця до Дня залізничника (4 листопада). Інформатор розповідає про кожен з тих зіркових голосів, хто долучився до проєкту. Серед них - екс-прем’єр Британії Боріс Джонсон, шоумени Олександр Педан та Олена Кравець, футболісти Андрій Шевченко та Георгій Бущан, музикант Олег Скрипка, ресторатор Євген Клопотенко, співачки Джамала та Христина Соловій, а також Монатік, телеведучі Маша Єфросиніна та Дмитро Комаров, а також інші прізвища. Сьогодні наша розповідь про перших двох героїв київської електрички - співачку Jerry Heil та письменника Сергія Жадана.

Jerry Heil - мишеня без Євробачення

Отже, наша перша станція - Воскресенка, в минулому - Троєщина, яку озвучує талановита співачка Jerry Heil. Власне, про зміну назви і розповідає співачка. Під псевдонімом ховається Яна Шемаєва, авторка, відеоблогерка з Василькова Київської області. «Засвіт стали козаченьки/Справдилось повір’я/Освітило шлях за неньку/Чумацьке сузір’я», - цитує вона народну пісню «Козацькому роду», відому багатьом, як саундтрек до відео з бойовими звитягами ЗСУ, та жартує - мовляв, шлях привів нас на Троєщину.

Про історію псевдоніму співачка розповідала жартома: коли реєструвалась в одній з соцмереж, вказала видумане ім’я з мультика «Jerry Mouse». Згодом слово «миша» вирішила замінити на перше-ліпше американське прізвище, яке побачила в Мережі.

Зіркова слава прийшла до Яни 2019-го, коли вся країна почала наспівувати її хіт «Охрана, отмєна», записаний спільно з Morphom. Кар’єра почала набирати оберти - того ж місяця Гейл записала спільний трек з Вєрою Брежнєвою та композитором Костянтином Меладзе «Я не свята». А вже 20 грудня 2022-го Яна брала участь у відборі учасників на «Євробачення-23», де отримала третє місце (9 балів засвідчили підтримку глядачів).

Зараз Jerry Heil розповідає про переслідування фаната з росії, що влаштував цілу кампанію з булінгу співачки, прикрий випадок на концерті в Тернополі, коли вона впала в оркестрову яму, та навчання у США. І хвалиться, мовляв, взяла на роботу до своєї команди власного батька - тож, якщо що, може його звільнити. До речі, без Євробачення "мишеня Джері", сподіваємось, буде недовго - вона обіцяє висувати свою кандидатуру і надалі.

Сергій Жадан, людина та смолоскип

Друга станція - «Видубичі». Її озвучує смолоскип української контркультури, поет, співак, письменник Сергій Жадан. «Станція Видубичі. Ми обов’язково втримаємося», - лаконічно каже він. Байдуже, що Жадан - харків’янин: тема столиці та залізниці наскрізно проходить через його творчість.

Важко уявити, що до початку кар’єри митця Жадан був викладачем - закінчивши Харківський педагогічний університет, він залишився викладати там же українську та світову літературу. Покинув катедру 2004 року, і вже за 4 роки з романом Anarchy in the UKR зненацька потрапив до лонг-лісту російської літературної премії (ба більше - роман став «книгою року» на московській книжковій ярмарці).

Відповідну українську премію «Українська книга року» Сергій Жадан отримав аж 2016 року. На той час вже був знаним письменником, поволі почав суспільно-політичну діяльність (активний учасник харківського Євромайдану 2014 р.), зараз активно виступає з інтерв’ю, де розповідає про російські наративи («культура є майданчиком, де рф адвокатує своїх військових злочинців») та конструктивну українізацію

А нещодавно, зовсім як поп-зірка, втрапив у скандал. Жадан записав спільний кліп зі співачкою Христиною Соловій - «Серце». Він став об’єктом критики, мовляв, кліп - «антидуховний», бо в ньому є кадри однієї з львівських церков, а паралельно - знято відверті кадри з представниками ЛГБТ-спільноти. На закиди Жадан відповідає філософськи: кожен бачить те, що хоче. До речі, разом з Христиною Сергій Жадан у вересні відкривав книгарню в центрі Києва.

Олександр Педан, ангел з символом незламності

Третя станція - Микільська Слобідка. Цю історичну назву повертає станції Київ-Дніпровський шоумен та телеведучий Олександр Педан. З дитинства був творчою людиною, грав за команду Вищої ліги КВК «Три товстуни». Творчий прорив здійснив 2006-го, коли став ведучим Comedy Club Ukraine з яскравим творчим псевдонімом «Ангел» (образ доповнювали крильця).

Співпрацював на різних телеканалах з ведучими Ольгою Фреймут, Сергієм Притулою, Дмитром Коляденком, Андрієм Доманським, Сергієм Кузіним, Машею Єфросиніною. Запам’ятався у якості ведучого шоу «Інтуїція», де приміряв на себе безліч образів - пірата, балерини, ДАЇшника, Гарі Потера і т.ін.

2022-го був одним з ініціаторів звернення до російських колег з закликом не мовчати про війну в Україні. В грудні того ж року став одним з власників браслетів «Азовсталь. Символ незламності», для виготовлення яких використали останню партію сталі зі славетного заводу в Маріуполі.

Андрій Шевченко, друг усіх зірок

Четверту станцію, Лівобережну, озвучує Андрій Шевченко, уродженець села Дворківщина в Яготинському районі на Київщині. «Футбол завжди був для мене натхненням, сьогодні він допомагає мені надихати інших - і залучати мільйони на допомогу Україні, - каже він. - Робимо все, щоб світ вболівав за нашу перемогу».

Кількість нагород та титулів Шевченка займе весь цей текст: Герой України та Національна легенда країни, власник «Золотого м’яча», віце-президент НОК та позаштатний радник зі спортивних питань Володимира Зеленського був одним з найбільш результативних гравців не тільки українського футболу. Як колишній нападник ФК «Мілан», він вважається другим найбільш результативним гравцем за всю історію клубу, кращим бомбардиром України та Мілану і так далі.

Шлях до всіх цих здобутків Андрій розпочинав на спортмайданчику школи №216 на столичній Оболоні. До речі, навіть до футбольної школи він вступив не одразу - 1986 року привернув увагу «Динамівців», вже як грав у молодіжному турнірі.

Зараз Шевченко - головний тренер збірної України. Та постійний популяризатор української позиції за кордоном. 24 лютого 2022-го саме він був одним з ініціаторів звернення до українців та світу зі словами підтримки численних зірок - Джулії Робертс, Моргана Фрімена, Метта Деймона, гурту Imagine Dragons, Тімоті Снайдера.

Станіслав Медведенко атакує на Троєщині

П’ята станція - за Станіславом Медведенком, відомим баскетболістом. Йому випало озвучити станцію Русанівка: «Я вірю, що наша земля ще дасть багато чемпіонів», - пророкує він. Медведенко грав за «Лос Анджелес Лейкерс» та «Атланта Гокс» на позиції важкого форварда (себто, на атакувальній позіції).

А вже 2019-го перейшов в атаку на політичному фронті - взяв участь у виборах до Верховної Ради на київському окрузі №214 в Дніпровському районі, щоправда, невдало. Зараз він проживає на Троєщині (чи то пак, Микільській Слобідці), тут і займається громадською діяльністю - у складі ГО «Микільська Слобідка».

Легендарне "Слава Україні!" Бориса Джонсона

Нарешті, останню за порядковим номером, але не за значенням станцію на сьогодні озвучує колишній прем’єр Великобританії Борис Джонсон. Щоб почути його роботу, треба доїхати до кінцевої станції на лівому березі: «Вітаю, друзі, це Борис Джонсон. Станція Дарниця, слава Україні!», - промовляє політик.

Укрзалізниця нагадує, що Борис Джонсон вперше сів на борт українського поїзда 8 квітня 2022 року, у день краматорської трагедії, найбільш чорний день для залізничників у новітній історії. «Пан Джонсон тоді прямо у вагоні записав легендарне відеозвернення до "залізних людей", зробивши цей неймінг крилатим, - розповідають в Укрзалізниці. - І от під час свого останнього на цей момент візиту Боріс Джонсон записав ці рядки прямо в кабіні машиніста на під'їзді до Коростеня».

Інформатор продовжуватиме розповідати про зіркові голоси київської кільцевої електрички. Про інших учасників проєкту Укрзалізниці читайте вже наступної п'ятниці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.