Інспекторам з благоустрою планують роздати боді-камери, щоб фільмувати агресивних порушників

Столичний Департамент територіального контролю подав до Київради проєкт рішення, яке, на думку його авторів, нарешті дозволить Києву досягти європейського рівня

паркування
Фахівці з благоустрою фільмуватимуть порушників на боді-камери, що убезпечить їх від агресії

На сайті Київради 27 вересня 2024 року з'явився проєкт рішення, який покращить життя одній з категорій муніципальних інспекторів. Невдовзі співробітникам Департаменту територіального контролю можуть дозволити здійснювати фіксацію правопорушень за допомогою фото- та відеозйомки. Цікаво, що в проєкті йшлося також про "паркування" (відтак, з'явилися підозри, що інспектори отримають також повноваження штрафувати порушників-"паркунів" у центрі Києва). Але зрештою їх спростували у прес-службі Департаменту територіального контролю Києва.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення, право вести фото- чи відеофіксацію для інспекторів з благоустрою “дозволить столиці досягти європейського рівня, забезпечить захист інтересів мешканців міста територіальної громади міста Києва, а також гідність та честь державних службовців – інспекторів з паркування”. Саме остання фраза викликає найбільше запитань: чи йдеться про можливість заробляти на паркуванні також інспекторам з благоустрою? Зазначимо, що новий закон, згідно з яким посадові особи, дійсно, зобов'язані здійснювати фото- чи відеофіксацію обставин порушення правил паркування, діє в Україні з 27 вересня 2018 року. 

Він передбачає, що здійснювати фіксацію можуть лише "посадові особи" - у випадку Києва йдеться про співробітників поліції та паркувальних інспекторів. Така фіксація повинна відповідати на низку питань, зокрема, про дату, час (момент) порушення, місце розташування транспортного засобу щодо нерухомих об'єктів та/чи географічних координат тощо. До того ж, має бути мінімум два зображення з різних або протилежних ракурсів. Втім, у Департаменті суспільних комунікацій КМДА спростували Інформатору таке трактування.

"Зазначені зміни викликані тим, що при виконанні інспекторами з благоустрою своїх повноважень виникають непоодинокі випадки погроз та нападок з боку осіб, що вчиняють порушення в сфері благоустрою, у зв’язку із чим наявність технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку (відеозапис), зокрема боді-камер є виправданим та необхідним", - зазначила нам в.о. начальника відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Марія-Тереза Шибанова, додавши, що в одному з абзаців пояснювальної записки сталася описка (відтак, про "паркування" не йдеться).

Невдалим паркуванням столичні водії за літо поповнили бюджет на 21 млн грн

Як розповідав Інформатор, За три літніх місяці водії сплатили до бюджету Києва 20,9 млн грн.   Це стосується як сум за безпосередньо саме паркування у столиці, так і штрафів за несплату чи порушення при неправильній парковці. При цьому у серпні сума надходжень від оплат за паркування сягнула рекордних 6,4 млн грн. Загалом штрафи отримали 64,6 тисячі водіїв. З них 23,7 тис. - за неоплачене паркування; 25,2 тис. - за порушення ПДР. 25,2 тис. автомобілів було тимчасово затримано на штрафмайданчиках.

Також раніше ми писали про те, що у Києві запроваджено революційне нововведення у застосунку "Київ Цифровий". Йдеться про сервіс з пошуку вільних парковочних місць. Тепер, щоб знайти наявні паркомісця в офіційних зонах для паркування, треба лише відкрити відповідну карту у застосунку та обрати потрібний паркінг. Застосунок має показати, чи є на ньому місця, щоб поставити автомобіль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube