Ймовірною підставою для процесуальних дій є поширення ворожої пропаганди деякими із ченців, втім, в самій церкві кажуть про одразу шість кримінальних проваджень
Зранку у середу, 18 вересня 2024 року, СБУ почала проводити обшуки у Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ. Ймовірна підстава для процесуальних дій - поширення ворожої пропаганди деякими із ченців. У той же час, сама УПЦ повідомляє про "близько шести" обшуків за різними кримінальними провадженнями.
Про проведення обшуків повідомило джерело у правоохоронних органах Українській правді. За словами джерела, слідчі дії пов’язані із підозрою в поширенні кремлівської пропаганди та підтримці церковниками агресії РФ проти України. Інші деталі поки невідомі.
У той же час, представники УПЦ заявляють про велику кількість кримінальних проваджень, у яких нині проводять обшуки. Їх, за словами адвоката Микити Чекмана, що зазвичай представляє інтереси УПЦ, "близько шести".
"Я у Введенському монастирі, тут дійсно проводяться обшуки. Наскільки мені відомо, проводяться близько 6 обшуків за різними ухвалами судів і за різними кримінальними провадженнями. Вже прибули адвокати, які надають правову допомогу ченцям монастиря", - повідомив у Telegram Чекман.
Свято-Введенський монастир розташований у самому серці Печерську, на вул. Князів Острозьких (колишня Московська). Він був заснований ще наприкінці ХІХ ст., як жіночий монастир з церковно-приходською школою для дівчат. Чоловічим монастирем він став лише 1996 року. Нині у ньому перебуває 17 ченців, їх вичерпний перелік є на сайті монастиря. Керує обителлю архієпископ Фастівський Даміан, вікарій Київської єпархії.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що на початку лютого 2024-го Служба безпеки України проводила обшук на території Києво-Печерської лаври. Процесуальні дії почалися близько 6 години ранку. Як стало відомо Інформатору, обшукують приміщення у одному з корпусів, де перебувають ченці УПЦ.
Трохи згодом у той же день СБУ оголосила про підозру клірику УПЦ. За даними правоохоронців, він організовував провокації у Києво-Печерській лаврі. Мова, найвірогідніше, йде про архідиякона Павла (Музичука). Розслідування показало, що священник діяв на користь держави-агресора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.