Схемки/Темки: біля Дніпровського суду у Києві відкрилася кав'ярня з креативною назвою, до неї вже ходять судді

Читать на русском

Власниця закладу розповідає, що співробітникам Дніпровського суду подобається концепція кав'ярні, і до назви ставляться зі здоровим гумором

Читать на русском
Відкриття кав'ярні з незвичною назвою у Києві
Відвідувачі закладу ставляться до назви зі здоровим гумором, стверджує власниця кав'ярні "Схемки/Темки"

Власниця закладу розповідає, що співробітникам Дніпровського суду подобається концепція кав'ярні, і до назви ставляться зі здоровим гумором

Поряд з Дніпровським райсудом Києва кілька тижнів тому відкрилася кав'ярня із прикметною назвою "Схемки/Темки". Власниця закладу розповідає, що до неї в гості вже завітали працівники з сусідньої установи, причому до креативу поставилися з гумором. А опозиційні народні депутати хвалять за назву та кпинять - мовляв, аналогічні заклади біля ТЦК можна називати "Хованки/Лованки".

Заклад із креативною назвою "Схемки/Темки" відкрився 26 лютого. Кав'ярня має дизайн у мінімалістичному скандинавському стилі з квітами та рослинами, висадженими в вазони поміж кількома простими столиками, зручний диванчик тощо. Логотип - власне, сама назва, а також жіноча рука, що прикладає палець до вуст у жесті "мовчи". Власниця закладу, Юлія, розповідає Інформатору: рішення про назву закладу прийшло, щойно побачила локацію.

"Часи зараз неординарні, і вони ж вимагають, щоб уява працювала з підвищеною потужністю. Ми побачили приміщення, зрозуміли, що поруч знаходиться суд - і назва прийшла одразу. Тепер вона викликає у відвідувачів посмішку", - ділиться пані Юлія.

Логотип - власне, сама назва, а також жіноча рука, що прикладає палець до вуст у жесті "мовчи"
Логотип - власне, сама назва, а також жіноча рука, що прикладає палець до вуст у жесті "мовчи"

За словами власниці "Схемки/Темки", реакція працівників сусідньої будівлі на назву була безцінною. Перші ж відвідувачі, каже, сказали - мовляв, ну у вас і назва, що за креатив.

"Я у відповідь посміхнулася: де ваше почуття гумору? - Без нього зараз жити неможливо! Зрештою, посміялися, і почали сприймати назву правильно, позитивно. Звісно, в обличчя я не знаю ані суддів, ані прокурорів - але якось до нас заходила пані, випила кави. Щойно вона вийшла, слідом завітала ще одна жіночка, яка роздавала листівки поряд. Каже: знаєте, хто це був? - До вас вже судді почали ходити", - розповідає Інформатору Юлія.

У кав'ярні дизайн у мінімалістичному скандинавському стилі
У кав'ярні дизайн у мінімалістичному скандинавському стилі

Цікаво, що креатив оцінили й нардепи: так, Володимир Ар'єв від "Європейської Солідарності" похвалив власників закладу за талановитий маркетинг і запропонував ідеї для "розвитку" бренду. Мовляв, можна зробити цілу мережу кав'ярень: біля київського ТЦК - "Хованки/Лованки", під СБУ - "Слухаюсь і Слухаю", поруч з Податковою - "Підкладна Накладна", - жартує нардеп.

Заклад має вигідне розташування, оскільки поряд немає конкурентів. Їдальня в сусідньому коледжі зачинена, а відтак, в обідню перерву у "Схемках/Темках" збираються працівники і з суду, і з інших навколишніх установ. В меню - як смаколики зі знаних київських кондитерських Bakerstreet bakery, Maya Cake (тортик лаванда з горгонзолою, чізкейк Нью-Йорк, тістечка "картопля" з вишнею та фундуком тощо), так і наїдки для обідів: сендвічі, салати, боули. Кавове спешелті-зерно, каже Юлія, замовляє в бутіку, який працює у Києві вже 15 років.

Чому власники кав'ярень почали масово продавати бізнеси

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року Інформатор розповідав, що у Києві масово виставляють на продаж готові бізнеси, кав'ярні, що розташовані в житлових будинках, на транспортних розв'язках та біля станцій метро. Лише за один день, 24 грудня, у Києві було оголошено про продаж більше десятка таких закладів. Ще десяток оголошень з'явився напередодні. Ольга Насонова, керівниця компанії "Ресторанний консалтинг", вважає тенденцію цілком прогнозованою. Каже: у 2022 та 2023 роках міні-кав'ярні були найчастіше відкриваємим форматом бізнесу, через що сталося перенасичення ринку.

Також ми розповідали про новий простір Readeat, що складається з книгарні, кав'ярні та івент-плейсу, який відкрив свої двері восени. На момент відкриття у Readeat було представлено понад 8000 найменувань книжок різноманітних жанрів: від сучасної української прози та поезії до зарубіжної класики, професійної літератури та коміксів. Крім того, в магазині буде представлений великий асортимент вінілу — близько 1000 платівок.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Початок війни у 2014 році змусив медичних працівників шукати нові методи роботи з травмами, оскільки попередні 70 років мирного часу не підготували їх до таких викликів. Для досвідченого фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної ця проблема стала особливо актуальною, і вона присвятила свою магістерську роботу допомозі військовим. Дізнаймося більше про цю тему з її власного досвіду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.