Що вирішили на сесії Київради 23 листопада, а які рішення відклали

Читать на русском

«Це ж не ракети падають на ці будинки, а Київрада - ППО тут не врятує», - так кияни оцінюють роботу місцевої влади зі збереження культурної спадщини.

Читать на русском
історичні пам'ятки, Кличко, сесія
Кияни проти намірів забудовників зносити історичні споруди

«Це ж не ракети падають на ці будинки, а Київрада - ППО тут не врятує», - так кияни оцінюють роботу місцевої влади зі збереження культурної спадщини.

23 листопада відбулася сесія Київради. На ній мали передати культурну спадщину під забудову та запитати у Віталія Кличка, коли в столиці перестане зупинятися транспорт під час тривог. Але мер скористався магічною звичкою вчасно зникати, тому сесія пішла трохи не за планом. 

Напередодні активіст та пам’яткоохоронець Дмитро Перов навів перелік з шести ділянок, на яких знаходяться історичні пам’ятки та які забудовники хочуть знести. Землю під цими спорудами мали передати на сесії під забудову. 

Голосування за передачу ділянки відклали. Фото – канал архітектурних новин «Цегла»
Голосування за передачу ділянки відклали. Фото – канал архітектурних новин «Цегла»

«Михайлівська, 18 - пам’ятка архітектури 1893 року. Садиба складається з головної будівлі та трьох дворових флігелів. Головна будівля має статус пам’ятки. Флігелі - щойно виявлені пам’ятки. Stolitsa Group (власницею Stolitsa Group є бізнесвумен Владислава Молчанова. Її бізнес-партнер Денис Москаль очолює постійну комісію Київради з питань екологічної політики – ред.) не поспішає укладати охоронний договір, але просить передати землю з цільовим призначенням - БУДІВНИЦТВО. Кажуть, Влада Молчанова планує флігелі знести і розширити пляму забудови», - написав киянин у соцмережі.

Засідання по будинку Родіна відклали
Засідання по будинку Родіна відклали

 

Ще одна пам’ятка архітектури, яка мала зникнути – це будинок Осипа Родіна, 1882 р. на вул. Гончара, 71.

«Завтра (23 листопада – ред.) зранку Київський окружний адміністративний суд розглядатиме справу щодо позбавлення цього історичного будинку статусу. А паралельно міськрада буде передавати його вже під забудову», - йдеться у повідомленні.

Ще в переліку земельних питань сесії була адреса по вул. Волоська, 2/21/19. Там «стоїть закинутою щойновиявлена памʼятка». Депутати мали передати ОСББ ділянку поруч для будівництва та експлуатації ТРЦ.

«Крім того, ТОВ «АДАМАНС» - будівництво на місці могильника часів Руси на Олегівській, 36. Кирилівська, 123 - пам’ятка археології «Поселення» (Сирець) IX-XIII ст. передають під будівництво паркінгу. ТОВ «КОРН» - передача під реконструкцію будівлі на Борисоглібській, 3, яка вже була реконструйована в 2011 р.», - написав про проєкти рішень Дмитро Перов.

Голосування за земельні питання відклали

Але до голосування щодо відведення ділянок депутати не дійшли. Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

 

«Кличко почав з нагороджень військових і родин загиблих і технічно вийшов з ними із залу. Хотіла запитати мера, коли дурня з зупинкою ГТ (громадського транспорту – ред.) під час тривог закінчиться, але нема кого питати», - повідомила представниця міської ради.

З повідомлення мера Києва також зрозуміло, що «скандальні» питання щодо відведення ділянок поки що відклали. Коли саме їх можуть розглянути, враховуючи те, що депутатам потрібно узгодити бюджет на наступний рік, поки невідомо.

«Сьогодні серед важливого на засіданні Київради – коригування цьогорічного кошторису міста. Зокрема, задля допомоги нашим захисникам. Із передбачених містом на підтримку сил безпеки та оборони понад 6,2 мільярдів гривень передамо 500 мільйонів прямою субвенцією Генштабу Збройних сил України. Це кошти за програмою «Захисник Києва», - повідомив у соцмережі Віталій Кличко.

Зі слів очільника Києва, столиця раніше вже спрямувала з бюджету міста Міністерству оборони, Генштабу 300 мільйонів гривень. А на позаминулому, позачерговому, засіданні виділили майже 1,5 мільярда гривень додаткових коштів захисникам.

Інформатор писав, що під КМДА відбувся “похоронний марш”: кияни вийшли проти забудовників, які зносять історичні будівлі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.