Київ в зоні ризику відключення світла: експерт пояснив, що коїться

Читать на русском

Через сильні морози в країні знов запровадять відключення світла.

Читать на русском
Київ, блекаут, відключення світла, графіки
Все залежитиме від середньодобової температури та російських провокацій

Через сильні морози в країні знов запровадять відключення світла.

В Україні можуть знов почати відключати світло на 1-2-3 години. Таке може статися, якщо буде дефіцит електроенергії через низькі температури. Як скоро почнеться блекаут залежить від середньодобової температури. Про це заявив в ефірі телеканалу «Київ» директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

 

«Енергетики попереджали та попереджають багато разів, що за умови низьких температур в енергосистемі України буде дефіцит. Це об'єктивна ситуація. Це не означає, що хтось загине або буде якийсь армагедон. Будуть графіки відключень, за якими на 1-3 години у певні години доведеться відключати електроенергію, щоб усі мали можливість її отримувати та користуватися електрикою», - заявив експерт.

Наразі Україні вдається компенсувати дефіцит за рахунок європейської енергосистеми. Проте у разі більш низьких температур цієї допомоги може не вистачити.

«Багато є розрахунків, багато різних сценаріїв, як можуть розвиватися події. Але я думаю, що за середньодобової температури десь -8 – -10°C, на жаль, доведеться застосовувати графіки. До цього українцям треба бути готовими, хоча мені здається, в моїй інформаційній бульбашці більша частина людей розуміла це ще до настання зими і відповідно готувалися», – заявив Олександр Харченко.

Які регіони перші у зоні ризику відключень

Після минулорічних обстрілів енергетики зробили максимум для того, аби країна не залишилася без світла. Але відновити всі потужності неможливо.

«Нам знищили 50% генеруючих потужностей, зрозуміло, є певна нестача... Немає чарівної палички, не можна відновити наші старі вугільні електростанції, які найбільше постраждали і зараз є найпроблемнішими об'єктами в енергосистемі. Їм і так було по 50 років, а тепер у них ще й прилетіли ракети, дрони», - нагадав директор Центру досліджень енергетики.

Поки дефіцит електроенергії вдається компенсувати.
Поки дефіцит електроенергії вдається компенсувати.

Тобто відключення неминучі й вони будуть стосуватися всієї країни. Тому що всі регіони «зв’язані» в єдину енергетичну мережу. Проте є території, які найбільш проблемні з точки зору дефіцити електроенергії.

«Найпроблемніші – це Київ і Одеса, Одеський регіон. Далі йде Харківський, Сумський, Чернігівський. Київ – дуже велике місто з дуже великим споживанням, і одночасно воно дуже залежить від постачання електрики зовнішніх електростанцій. Відповідно, щоб заживити Київ працює кілька електростанцій у різних частинах енергосистеми. І якщо є якісь проблеми в мережах дорогою на Київ, то Київ одразу стає дефіцитним», - вважає Олександр Харченко.

Нагадаємо, що енергетика України отримала три рівні захисту від ракет та дронів:

  • Перший рівень захисту – спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет.
  • Другий рівень – це захист від дронів та шахедів. Вони захищають 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
  • Третій рівень – захист від ракет. В такий спосіб захищають 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.

З настанням мінусової температури в Україні фіксують зростання споживання електроенергії. Станом на 22 листопада в Україні через технічні порушення і бойові дії без енергопостачання були 427 населених пунктів. Загалом за добу енергетики повернули світло для майже 8,5 тисячі споживачів. 

Інформатор писав як залишатися онлайн під час блекаутів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.