Київські правоохоронці розкрили аферистів, які крали гроші громадян під виглядом криптобіржі
У Києві правоохоронці викрили мережу call-центрів, яка під виглядом криптовалютної біржі привласнювала кошти громадян. За даними столичної прокуратури, учасники групи розміщували в чатах соціальної мережі Telegram оголошення про те, як швидко заробити на криптобіржах. У результаті вони переконували людей перераховувати їм гроші, а потім - обривали зв'язок і зникали. Тепер крипто-аферистам загрожує до 12 років позбавлення волі.
У Поліції Києва зазначили, що всього викрито дев'ять фігурантів. Це громадяни віком від 20 до 25 років. Правоохоронці провели 28 обшуків за місцями їх мешкання у Київській, Рівненській та Житомирській областях. Виявилося, що двоє жителів Київської області організували злочинну спільноту, а потім долучили до співпраці сім так званих кол-менеджерів.
Під час обшуків, розповіли в поліції, було вилучено десятки телефонів, комп’ютерну техніку, 36 банківських карток, близько 54 тисяч доларів США та два автомобілі.
Наразі чотирьом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, ще п’ятьох підозрюваних суд помістив під домашній арешт. Максимальне покарання, яке їм може загрожувати, - це 12 років ув'язнення з кофіскацією майна.
У пресслужбі Київської міської прокуратури розповіли, що учасники групи розміщували в чатах соціальної мережі Telegram оголошення про те, як швидко заробити на криптобіржах. У результаті осіб, яких це зацікавило, зловмисники переконували придбати криптовалюту та переказувати її на віртуальний гаманець організаторів шахрайської схеми. "Клієнтам" обіцяли прибуток у розмірі 2-3%.
"Для того, аби переконати клієнтів перераховувати якомога більші суми, організатори схеми спершу справді виплачували обіцяні відсотки. Таким чином "клієнти" починали вірити, що інвестиції справді повертаються та купували вже більше криптовалюти. Вже згодом, криптошахраї припиняли зв'язок з так званим інвестором", - розповіли в прокуратурі.
За даними СБУ, у березні 2022 року 45-річний місцевий житель обійняв посаду "заступника голови Димерської селищної ради", погодившись працювати з окупантами. Також зловмисник забезпечував ворожу техніку пальним та відповідав за постачання газу, електроенергії та продуктів харчування до будинків, де розташовувалися бази рф.
"Крім того, колаборант брав участь в допитах ув’язнених окупантами громадян. Серед них – представники Товариства Червоного Хреста України, які привозили гуманітарну допомогу в окуповані села. Тоді росіяни намагалися погрозами отримати від членів гуманітарної організації інформацію про розташування підрозділів Сил оборони та адреси проживання учасників війни", - розповіли в СБУ.
Вишгородський суд Києва визнав чоловіка винним у злочинах проти державної безпеки України. Чоловіка засудили на сім років позбавлення волі.
У нашому інфраструктурному огляді з Павлом Авдокушиним отримаємо важливі деталі щодо заміни частини тунелю між станціями метро «Либідська» та «Деміївська». Відкриємо завісу навколо технології, яку використовуватимуть, та дізнаємось, скільки часу знадобиться на цей важливий етап реконструкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.