Службовиці Київського метрополітену загрожує до 5 років в’язниці: що знайшли слідчі

Читать на русском

Ремонт в котеджах бази відпочинку «Київського метрополітену» по документах нібито проходив у складних умовах, через що роботи здорожчали на 300 тисяч гривень, але це помітили в прокуратурі й керівниці кошторисного відділу підземки загрожує до 5 років тюрми.

Читать на русском
Київський метрополітен, прокуратура, тендер, ремонт
Посадовиці повідомили про підозру

Ремонт в котеджах бази відпочинку «Київського метрополітену» по документах нібито проходив у складних умовах, через що роботи здорожчали на 300 тисяч гривень, але це помітили в прокуратурі й керівниці кошторисного відділу підземки загрожує до 5 років тюрми.

У селі Літки, що на Київщині, знаходиться база відпочинку КП «Київський метрополітен». Починаючи з травня 2018 року по квітень 2019 року будиночки на базі мали активно ремонтувати. За ці роботи мали заплатити лише одній компанії 7,6 млн грн. Про це повідомила 27 лютого Київська міська прокуратура.

Слідство встановило, що реконструкція бази відпочинку «Метро» могла пройти зі збитками у понад 300 тис. грн. 

На території бази відпочинку є 4-х квартирні котеджи на 16 проживаючих
На території бази відпочинку є 4-квартирні коттеджи на 16 проживаючих.

 

«Повідомлено про підозру керівниці кошторисного відділу КП «Київський метрополітен» за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, - йдеться у повідомленні прокуратури. - Підозрювана допустила безпідставне завищення цін при формуванні кошторису на ремонтно-будівельні роботи, де зазначалось, що роботи виконуються за специфічних ускладнених умов, в результаті чого збільшилась їх вартість».

Однак прокуратура ніяких складних умов у місці відпочинку працівників метрополітену не знайшла, тому вирішила, що коефіцієнт за складність робіт не мав застосовуватися. Через це відкрили кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК). Найсуворішим покаранням може бути до 5 років в’язниці.

«Відповідно до висновку судової економічної експертизи, вказаними діями спричинено збитки для бюджету столиці в розмірі понад 300 тис. гривень», - написано у повідомленні.

Раніше прокурорами було скеровано до суду обвинувальний акт відносно підрядника, який нібито працював в складних умовах.

Про яку компанію йде мова

За даними системи публічних закупівель Prozorro, КП «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН» уклав з «ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНОЮ КОМПАНІЄЮ «МЕГА-БУД» щонайменше 4 угоди на ремонт будиночків на базі відпочинку (подивитися їх можна тут, тут та ще за цим посиланням й тут). Загалом роботи тривали з травня 2018 року по кінець 2019 року. За них компанії «Мега-Буд» мали заплатити 7,6 млн грн.

Колишній директор будівельної компанії, який обіймав цю посаду з квітня 2017 року, вже отримав підозру у завищенні вартості робіт. Йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

«Не раніше травня 2018 року та не пізніше червня 2019 року, (у директора) виник злочинний умисел на заволодіння чужим майном - грошовими коштами КП «Київський метрополітен», шляхом завищення вартості виконаних робіт внаслідок застосування під час розрахунку вартості будівельних робіт коефіцієнта для урахування впливу умов виконання будівельних робіт = 1,2», - йдеться у матеріалах з сайту судового реєстру.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, "ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНУ КОМПАНІЮ "МЕГА-БУД" зареєстрували понад 7 років тому спочатку у Києві, а потім змінили «прописку» на Вишгородський район Київщини. Загалом з 2018 по 2020 рік за результатами закупівель компанія «Мега-Буд» підписала угод на 42,7 млн грн. З квітня 2017 року фірмою керував Андрій Голубєв. Але засновники та директори "МЕГА-БУДУ" не раз змінювалися, й зараз компанія записана на зареєстрованого в окупованому Донецьку Руслана Мерзлякова. На цього чоловіка є чи були оформлені майже 2 тисячі компаній.

Інформатор писав, що класичного метро на Троєщину не буде.

Екснардеп Сергій Пашинський, підозрюваний у незаконному заволодінні нафтопродуктами на майже мільярд гривень, вийшов із СІЗО під заставу. Він стверджує, що заставу внесли підприємства національної асоціації підприємств оборонної промисловості, головою якої він є. Докладніші відомості дивіться у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.