У вкладників Аркади вкрали майже півмільярди гривень: яке покарання чекає на колишніх топ-посадовців

Читать на русском

Колишній голова правління банку та його заступниця виводили гроші з рахунків ФГВФО під виглядом купівлі цінних паперів

Читать на русском
Підозри топ-менеджменту банку "Аркада" у Києві
Вкладники банку "Аркада" виходили на гучні протестні акції у 2020-2021 роках

Колишній голова правління банку та його заступниця виводили гроші з рахунків ФГВФО під виглядом купівлі цінних паперів

З рахунків вкладників банку "Аркада" було виведено майже півмільярди гривень. Незаконну діяльність проводили колишні топ-посадовці фінустанови впродовж 2014-2020 років, маскуючи активність під купівлю цінних паперів - відсоткових облігацій. У п'ятницю, 1 березня, столичні поліцейські повідомили їм про підозру.

Про припинення незаконної діяльності повідомляє поліція Києва. Так, слідчі поліції у метрополітені за оперативного супроводження СБУ та за процесуального керівництва прокуратури задокументували злочинну діяльність колишніх посадовців банку "Аркада". За даними поліції, голова правління банку і його заступниця створили схему із заволодіння коштами вкладників Фонду гарантування вкладів.

Сума збитків, за даними слідства, становить 480 млн грн. Ці кошти, повідомляє поліція, було виведено під виглядом купівлі цінних паперів - відсоткових облігацій. Відбувалася ця діяльність з 2014 по 2020 роки.

Наразі колишнім посадовцям повідомлено про підозру за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах). Санкція за цією статтею передбачає від семи до дванадцяти років позбавлення волі із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Зазначимо, що до 2019 року головою правління "Аркади" був Костянтин Паливода. Він же був основним акціонером фінустанови - станом на 1 червня 2020 року він опосередковано володів 74% акцій. 2019 року він перейшов на посаду президента банку, а на чолі правління його замінила Тетяна Ковальчук.

Корпоративні права у рибному ярмарку та 93 ділянки: яке майно банків-банкрутів виставляють на продаж

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про аукціон у системі "Prozorro.Продажі" з продажу одного з найдорожчих лотів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. На онлайн торги виставлено пов’язані між собою та з акціонерами банку активи "Златобанку". Так, переможець отримав частку корпоративних прав у рибному ярмарку, що розташований у Києво-Святошинському районі.

Також ми повідомляли, що НБУ виставив на відкриті торги в системі Прозорро.Продажі 93 земельні ділянки в Київській області. Вони мають цільове призначення "під забудову". Зокрема, для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд (присадибна ділянка), для розміщення іншої житлової або громадської забудови, а також об'єктів інфраструктури.

У Києві, єдиному місті в Україні, під час повітряної тривоги зупиняється весь комунальний транспорт. Це спричиняє питання про корупційну складову, яка може приносити прибуток маршруткам, або ж це стратегічний хід влади для зняття відповідальності? Поговоримо про це з Максимом Бахматовим, колишнім радником мера Києва та головою Офісу трансформації. Приєднуйтесь до обговорення, щоб розібратися у цьому питанні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.