У правої руки Кличка, відстороненого від ведення засідань, питатимуть, чи був наявний конфлікт інтересів під час його спілкування з одіозним смотрящим по Києву, також перевірять його на доброчесність, дослідивши усі матеріали, викладені журналістами й відкриті НАБУ у резонансній кримінальній справі
У Київраді вирішили запросити свого секретаря, Володимира Бондаренка, на засідання комісії з питань Регламенту, аби поставити йому незручні питання. Вони стосуватимуться НАБУ й "справи Комарницького", журналістського розслідування Bihus.info та впливу колишнього смотрящого за будівельною й земельною галуззю у Києві на міську раду. Бондаренко, кажуть, погодився прийти на засідання.
Про запрошення секретаря Київради Володимира Бондаренка на засідання комісії з питань регламенту, депутатської етики й запобігання корупції повідомила її членкиня, депутатка від "Європейської Солідарності" Вікторія Пташник у Facebook. Вона зауважила, що операція "Чисте місто" від НАБУ призвело до отримання підозр одними фігурантами та втрати довіри до інших - маючи на увазі якраз секретаря Київради. Бо, як вже писав Інформатор, на записах з кабінету Комарницького та у його телефонних перемовинах прізвище Бондаренка згадується, й не раз - зокрема, у одному з епізодів "смотрящий" шпетить секретаря Київради через те, що він не закрив сесію.
"На початку минулого тижня я ініціювала запрошення секретаря Київради Володимир Бондаренко до нас на комісію. Треба віддати належне пану Бондаренку - він обіцяв бути", - зауважила Вікторія Пташник у дописі.
Судячи з листа до очільника комісії, копію якого виклала депутатка, на засіданні вона планує розглянути матеріали, оприлюднені НАБУ й журналістами у контексті дотримання норм депутатської етики Бондаренком. Самому йому хочуть поставити питання про наявність конфлікту інтересів і належне виконання своїх повноважень. Попередньо, засідання Регламентної комісії було заплановане на 28 березня 2025 року.
Цікаво, що, коли депутатка Пташник запросила власних підписників ставити запитання до Бондаренка у коментарях, жодної поблажливості до секретаря Київради кияни не виказали. Навіть навпаки: питали, чому він не склав повноваження, чи дійсно підроблений його диплом (історія вже 10-річної давнини, коли після іншого розслідування з'ясувалося, що секретар міськради не навчався у виші з тією групою, про яку повідомляв). Свою порцію негативу отримала й Пташник, політичний "шеф" якої, Володимир Прокопів, також був об'єктом розслідування журналістів, і також був відсторонений Кличком від виконання повноважень заступника міського голови.
Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, що секретар Київради "засвітився" у справі Комарницького. Це випливає з фрагментів з телефонних переговорів фігурантів "справи Комарницького", показаних НАБУ. Там же - і його поплічники з числа інших депутатів Київради, зокрема, Олена Марченко, що вийшла з СІЗО під заставу у 50 млн грн, і заступник голови КМДА Петро Оленич, сума застави в якого склала лише 15 млн.
А вже 14 березня ми написали, що Бондаренко не дочекався підписів на звільнення, що їх почали збирати у Київраді, й самостійно написав заяву - щоправда, не звільнився, а лише попросив відсторонити себе від виконання обов'язків на час слідства. Посадовець також повідомив, що у резонансній "справі Комарницького" він поки проходить у статусі свідка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.