Депутат Леонід Ємець запропонував замість обирати нового голову, чи й склад, найресурснішої комісії у міськраді перерозподілити її повноваження між іншими колегами, а самий корупційний орган ліквідувати, як вщент дискредитований останніми скандалами
У Київраді вигадали цікавий спосіб побороти корупцію у "земельній" сфері. Оскільки її початки лежать у профільній комісії міськради (як і було доказано "справою Комарницького"), від депутатського корпусу поступила пропозиція "відрізати гідрі голову", себто, ліквідувати цю комісію. А її повноваження - передати до інших комісій.
Радикальний проєкт рішення про ліквідацію "земельної" комісії Київради (насправді вона називається комісією "з питань архітектури, містопланування та земельних відносин") зареєстрував у міській раді депутат від "Європейської Солідарності" Леонід Ємець. Він пояснює: ідея розпустити депутатський орган, просякнутий корупцією, виникла після скандалів у земельній сфері.
"Корупційні скандали навколо неї, не в останню чергу тому, що напрямки які мали балансувати один одне — натомість зібрані в одному центрі прийняття рішень. Що не просто породжує корупційні ризики, а схоже на вказівник де великою стрілочкою намальвано куди нести гроші! Отже, просто поміняти прізвища в комісії — це ні про що", - зазначив Ємець у дописі на Facebook.
У документі, скрін якого депутат виклав у соцмережах, він пропонує ліквідувати комісію, як таку, й перерозподілити її повноваження між іншими комісіями. І, "щоб два рази не вставати", - Ємець пропонує впорядкувати ситуацію з заступниками голів інших комісій. Їх, пояснює він, у деяких із депутатських органів більше, ніж рядових членів.
Зауважимо, що після того, як колишній вже голова "земельної" комісії, Михайло Терентьєв, потрапив до СІЗО через участь у земельних схемах, що були викриті НАБУ у "справі Комарницького", його комісія так і не змогла жодного разу зібратися на засідання. У ній загалом 26 депутатів (у деяких комісіях, як-от у "культурній", - лише 3 особи), і вона є однією з найбільш ресурсних з точки зору обороту коштів, а, відтак, - і прибуткових комісій Київради.
Нагадаємо, ще наприкінці лютого Віталій Кличко анонсував звільнення низки міських топ-посадовців та складання мандатів депутатами Київради. Так він відреагував на результати розслідування НАБУ щодо земельних схем у владі Києва, відоме також як "справа Комарницького". Втім, названі посадовці й депутати можуть бути лише верхівкою айсберга - адже правоохоронці ще не назвали усіх прізвищ, а серед задіяних у схемі можуть бути й представники найближчого оточення мера.
А у середині березня ми написали, що з СІЗО на волю вийшли вже всі фігуранти "справи Комарницького". Останнім з них - якраз очільник "земельної" комісії Київради Михайло Терентьєв, заступник директора КП Спецжитлофонд Юрій Леонов та заступник директор КП Київблагоустрій Олексій Мушта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.