Комарницький штурмував кордон з Румунією і уже просить про притулок у Відні: хоче захисту від депортації

Стало відомо, як одіозний колишній смотрящий за Києвом втік за кордон, а також про те, що у Австрії він вже попросив про притулок, який надає йому низку важливих у його стані переваг

Денис Комарницький Відень
З'явилася "шпигунська" світлина, на якій одіозний київський "ділок" розмовляє телефоном у коридорі якоїсь, з виду - державної, будівлі

Колишній "смотрящий" за будівельною, земельною й дозвільною галузями у Києві, Денис Комарницький, просить у Відні політичного притулку. Якщо він його отримає (що досить нескладно для вихідців з України через війну), то зможе розраховувати й на захист від депортації до Києва - тобто виключить найгірший для себе сценарій подій. Став відомим також маршрут, яким він тікав з країни: Комарницький "брав штурмом" кордон з Румунією на Закарпатті.

Захист від депортації до України

Про те, що ексдепутат Київради Денис Комарницький, підозрюваний НАБУ у "великій" кримінальній справі, як організатор і натхненник "земельних" схем у КМДА й Київраді попросив притулку у Відні, повідомив Telegram-канал, близький до Офіса президента, "Картковий Офіс". Там опублікували "шпигунську" з виду світлину, на якій видно, як Комарницький говорить по мобільному телефону десь у коридорі будівлі, та зазначили - фігурант "справи Комарницького" просить про політичний притулок.

"Злив" дані про прохача притулку у Відні Telegram-канал, близький до Офісу президента
"Злив" дані про прохача притулку у Відні Telegram-канал, близький до Офісу президента

Втім, навряд чи йдеться саме про "політичний", найімовірніше, екс-"смотрящий" за Києвом попросив у Австрії саме звичайний притулок. Як зазначив у публікації на своєму сайті юрист та спеціаліст з міграційних програм Ярослав Мілонов, ця країна нині активно надає статус біженців українцям через військовий конфлікт у нашій країні. Згідно з Женевською конвенцією, отримати його може кожен, хто відповідає законодавчим критеріям і може довести реальну загрозу для свого життя чи волі у країні походження.

"Пошукачам доведеться пройти співбесіду й підтвердження обставин, через які вони полишили батьківщину", - додає Мілонов.

Серед додаткових переваг, що їх отримують біженці у Австрії, - захист від депортації до країни, де імігранту загрожує небезпека. Саме цей пункт, напевно, і зацікавив Комарницького більше за інші: довівши, що в Україні йому буде загрожувати небезпека (окрім військової - неілюзорно великі шанси опинитися за ґратами), він претендуватиме на статус. А згодом - і на більш приємні "бонуси".

"Біженство у Австрії відкриває шлях до отримання виду на проживання. Він спочатку діятиме впродовж трьох років для визнаних переселенців. Статус автоматично подовжується, якщо задекларовані підстави для оформлення документу продовжують діяти", - зауважує юрист.

Штурмував кордон з Румунією

Крім того, станом на середу, 26 березня 2025-го, вже став відомим і маршрут, яким Денис Комарницький тікав з України. За даними закарпатського журналіста Віталія Глаголи, НАБУ й СБУ затримали депутата Закарпатської облради Юрія Покорбу за підозрою у сприянні втечі за кордон київському "смотрящому".

"За інформацією джерел, переправлення відбувалося нелегально через українсько-румунський кордон. Затриманого депутата вже доставили до Києва. Там вирішується питання про вручення йому підозри", - зауважив Віталій Глагола у своєму Telegram.

Додамо, що сам Покорба - людина не чужа одній із закарпатських еліт, зокрема, в політику він прийшов за сприяння політичної партії "Єдиний центр" Віктора Балоги, впливового закарпатця й екскерівника Секретаріату президента Віктора Ющенка. За деякими даними, він близький до екснардепа, племінника Балоги Василя Петьовки, а сам Покорба має "традиційний" для регіону кримінальний бекграунд - попадався правоохоронцям на контрабанді цигарок до Румунії.

Три поверхи, цвинтар і власний басейн: як живе у Відні Комарницький, і коли його оголосять у міжнародний розшук

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що Дениса Комарницького оголосять у міжнародний розшук. Він фігурує у т.зв. "справі Комарницького" - або операції "Чисте місто", слідчі дії в рамках якої провели НАБУ та САП на початку лютого 2025 року. Саме НАБУ й оголосить фігуранта у розшук, як повідомив директор цього правоохоронного органа Семен Кривонос.

Також ми розповідали про будинок Комарницького у Відні. Інформатор розшукав адресу, за якою мешкає у австрійській столиці колишній смотрящий, і вона досить цікава: це тихий район з дво-триповерховими особняками на заході Відня. Прикметний і будинок, у якому проживає нині одіозний ексдепутат Київради. У ньому декілька спалень, а ще, на задньому подвір'ї є свій басейн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ