Руйнівники садиби Зеленських роками отримували кошти від Кличка - розслідування

ТОВ ПВЦ Сервіт, чия техніка безпосередньо руйнувала історичну садибу у середмісті Києва, відома тим, що за останні роки отримала декілька потужних підрядів від КМДА та заробила загалом більше 60 млн грн

Віталій Кличко КМДА знесення садиби Зеленських забудовник
Компанія "Сервіт", чия техніка зафіксована під час демонтажу садиби Зеленських, відома підрядами від КМДА

Компанія ТОВ "ПВЦ "Сервіт", чия техніка і будівельники руйнувли садибу Зеленських у Києві 19 липня 2024-го, роками отримувала державні кошти від Київської міської державної адміністрації. Йдеться про більше, ніж 64 млн грн з бюджету міста Києва. А контролюють цю компанію брати єдиного підозрюваного у справі про знищення пам'ятки архітектури.

Будівельники Turgenev поволі руйнували садибу Зеленських

Про це йдеться у розслідуванні "Слідства Інфо". Журналісти наголосили, що попри позицію міського голови Києва Віталія Кличка проти знесення садиби Зеленських, КМДА роками віддавала державні кошти компанії, яка може бути причетна до руйнування пам'ятки. Формулювання "може бути" обов'язкове, доки немає судових рішень у справі - втім, на численних світлинах з місця руйнування зафіксовано саме техніку "ПВЦ "Сервіт", цю ж техніку заарештовано вже після руйнування.

Техніку з написами "Сервіт" зафіксували на місці знесення садиби Зеленських
Техніку з написами "Сервіт" зафіксували на місці знесення садиби Зеленських

Відомо, що у 2017 році компанія "ПВЦ "Сервіт" звела 11-поверховий клубний будинок Turgenev впритул до будівлі ХІХ століття, нині відомої, як садиба Зеленських. Відтоді садибу намагалися зруйнувати під приводами реконструкції. Наприклад, у 2021 році забудовник почав розбирати будинок, і тільки відкрита кримінальна справа та арешт нерухомості його зупинили.

Самад власників компанії був Михайло Гречко. Це - наразі єдиний підозрюваний у справі про руйнування, він є співвласником садиби та власником ТОВ "Тургєнєв Білд". В суді він заявив, що буцімто дізнався про руйнування своєї садиби з новин. Цікаво, що, коли суддя запитала у чоловіка, чому він не викликав поліцію після цього, - Гречко не знайшов, що відповісти. Також чоловік не міг згадати, скільки поверхів у історичної будівлі, а також як він планував її реконструювати.

"Місто позиватиметься в суді до забудовника, який несанкціоновано зніс садибу Зеленських, та до власників будівлі, яку нахабно знищили. І вимагатиме заново відбудувати садибу в тому вигляді, який вона мала", — відреагував на інцидент з садибою очільник Києва Віталій Кличко.

Заробили 64 млн грн на підрядах від Києва

Але цей самий Гречко був серед власників компанії ТОВ "ПВЦ "Сервіт". А чинні контролери бізнесу - Володимир та Віктор Бесаги, як зазначив у суді сам Гречко, - приходяться йому братами. Та це ще не найголовніше відкриття. Згідно з даними Prozorro, компанія "ПВЦ "Сервіт" уклала 109 договорів з державними замовниками від 2018 року й на момент руйнування садиби. На цьому вона заробила 64 млн грн.

"ПВЦ "Сервіт" укладало найбільше договорів саме з київськими державними установами — усього 97, з яких КМДА уклала 78. Більшість угод стосувалася будівництва, ремонту, реконструкції, розроблення кошторисної документації або нагляду за будівництвом.

Найбільший тендер компанія отримала у кінці 2018 року. Тоді КП з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" без проведення аукціону уклало договір на 36,2 млн грн з "ПВЦ "Сервіт". Компанія взялася за реконструкцію у Святошинському районі Києва комунікації будинку для ветеранів АТО. Як пишуть "Наші гроші", цей будинок почали зводити через чотири роки після російського вторгнення на місці старої "хрущовки". Впродовж всього будівництва "Спецжитлофонд" постійно оголошував нові тендери на його добудову і зараз будівля є недобудованою.

Попри це все, компанія "ПВЦ "Сервіт" виконала свою роботу та після змін у договірній ціні заробила на цьому підряді 15,2 млн грн. Також "ПВЦ "Сервіт" стабільно отримує підряди від КМДА. Вони стосуються розроблення кошторисної документації на ремонтні роботи або оренди у компанії техніки разом з водіями. Усього КМДА заплатила "ПВЦ "Сервіт" за подібні послуги 22,4 млн грн.

Мінкультури визнало садибу Зеленських пам'яткою архітектури, а Київ позиватиметься до забудовника

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що Київрада позиватиметься до забудовника, який зніс Садибу Зеленських. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міський голова Києва Віталій Кличко. Визнавши ще на початку літа, що підстав для зупинки будівництва клубного дому Turgenev немає, міська влада фактично дала дозвіл на знесення садиби, але зараз називає його несанкціонованим.

Також ми розповідали про те, що Міністерство культури та інформаційної політики у вівторок, 23 липня визнало садибу Зеленських ХІХ століття у Києві пам'яткою архітектури. Своєю чергою, Департамент охорони культурної спадщини КМДА зобов'язаний тепер внести будівлю до Переліку пам'яток Києва. На жаль, це сталося лише після того, як садибу було зруйновано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube