Завдяки капітальному ремонту скверу на Троєщині статки винахідливої родини в одну мить зросли на понад 630 тис. грн.
У Києві правоохоронці повідомили про підозру керівнику фірми, що продав власній дружині паркові світильники для скверу на Троєщині із чималою націнкою. Звісно, кримінальне провадження було відкрито не через те, що чоловік нагрів руки на жінці, а через збитки, що були завдані міському бюджету Києва. Власне, з якого винахідлива родина й поцупила понад 600 тис грн, взявши участь у, на перший погляд, не найцікавішому капремонті скверу на Троєщині.
Про вручення підозри 52-річному постачальнику світильників і директору приватної фірми в одній особі 15 жовтня 2024 року повідомила у Facebook пресслужба поліції Києва. Стаття для подібних історій звична - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Але цікаво те, що у схемі крадіжки бюджетних коштів взяла участь родина, ролі в якій розподілилися дуже зручно: жінка - директорка підрядної організації, що виконувала капітальний ремонт скверу на Троєщині, чоловік - керівник фірми, що продає системи вуличного освітлення, без яких не міг обійтися ремонт.
Була у цій історії й третя сторона - вже колишній керівник структурного підрозділу КО «Київзеленбуд», який був замовником капітального ремонту скверу на перетині вул. Закревського та вул. Милославської у Деснянському районі столиці. Сподіваємося, що хоча б він не мав у цій історії родинних зв’язків з іншими учасниками, але факт залишається фактом - для нього вона теж закінчилася погано, колишній посадовець може потрапити за ґрати на строк до 5 років.
Хоча починався ремонт прекрасно: Київзеленбуд обрав компанію-підрядника, вони уклали договір на проведення капремонту скверу, в рамках якого передбачалось обладнати територію 14 комплектами автономного вуличного освітлення на сонячних батареях. За “випадковим збігом” потрібні світильники знайшлися у фірми, якою керував чоловік директорки компанії-підрядника. І, дійсно, навіщо десь шукати, коли рідна людина не обдурить, а навіть допоможе заробити.
Як повідомляють у Київській прокуратурі, згідно кошторисної документації, вартість одного такого комплекту складала 56 000 грн. Але згодом виявилося, що ті ліхтарі, що встановили у сквері, ніяк не могли стільки коштувати. А коли почали розбиратися, виявилося, що кожен комплект коштує у п’ять разів більше його ринкової вартості. Просто чоловік продав ліхтарі дружині з націнкою, і, таким чином, на 14 комплектах два директора з однієї родини “заробили” близько 630 тис грн.
Ймовірно, через те, що роль жінки у цій історії виявилася головною, вона й отримала підозру першою, у серпні 2024 року. Тоді ж був накладений арешт на родинне майно підозрюваних - зокрема автомобілі, житловий будинок та земельну ділянку. Санкція статті для неї передбачає покарання на строк до 8 років позбавлення волі.
Наразі до неї доєднався й чоловік, і його операції з ліхтарями, згідно статті Кримінального кодексу, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. До речі, за повідомленням Київської міської прокуратури, підрядна організація, якою керувала дружина, фігурувала в сюжеті журналіста «Української правди» Михайла Ткача «Волонтер на Ламборгіні», як компанія, що майже без конкурентів виграє тендери на десятки мільйонів гривень на реконструкцію у столиці.
Нагадаємо, 8 липня 2024 року Київ зазнав масованого ракетного удару, внаслідок чого постраждала дитяча лікарня Охматдит, розташована в центрі міста. Лікарня оголосила тендер для ремонту своїх приміщень, в результаті обрала фірму Буд-технолоджі із Запоріжжя, яка пропонувала виконати роботи за завищеними цінами. Після розголосу вирішили провести новий тендер.
Також у МОЗ створили спеціальну Раду, яка буде контролювати процес відновлення лікарні після російської атаки. Зокрема, моніторити прозорість використання зібраних коштів і відбір підрядників.
Незадовго після цього скандалу виник новий - з'ясувалося, що головний військовий цвинтар в селі Гатне під Києвом будуватиме компанія, яку створили через день після оголошення тендера на будівництво. При цьому, документи фірми ще й містять низку невідповідностей до тендерної документації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.