Роботи пройдуть максимально швидко: під Києвом відновлять Трипільську ТЕС

Читать на русском

Уряд виділив більше за 1,5 млрд грн на відбудову двох ТЕС, Трипільської на Київщині та Зміївської поблизу Харкова, а прем'єр Шмигаль каже про необхідність максимально пришвидшити роботи

Читать на русском
Відновлення Трипільської ТЕС під Києвом
Трипільську ТЕС було знищено ударами ворожих ракет рано вранці 11 квітня

Уряд виділив більше за 1,5 млрд грн на відбудову двох ТЕС, Трипільської на Київщині та Зміївської поблизу Харкова, а прем'єр Шмигаль каже про необхідність максимально пришвидшити роботи

У містечку Українка на Київщині відбудують Трипільську ТЕС. У п'ятницю, 17 травня 2024-го, український уряд виділив на це більше, ніж 1,5 млрд грн. Об'єкт відновлюватимуть разом з ще одною ТЕС, що керується ПАТ "Центренерго", - Зміївською на Харківщині. Як каже прем'єр-міністр Денис Шмигаль, роботи з відновлення мають бути максимально швидкими.

Про виділення більше, ніж 1,5 млрд грн для відбудови Зміївської ТЕС на Харківщині та Трипільської ТЕС на Київщині повідомив прем'єр Денис Шмигаль у соцмережах. За його словами, половину суми, 736 млн грн було виділено для держкомпанії "Центренерго" з резервного фонду держбюджету. Ще 826 млн грн — виділено з фонду ліквідації наслідків агресії.

"Очікуємо максимальної ефективності у використанні цих коштів. Роботи мають відбуватися максимально швидко", - зазначив прем'єр.

Яким є дійсний стан Трипільської ТЕС: "Центренерго" каже про повне знищення, а фахівці - що її можливо відновити

Нагадаємо, Трипільську ТЕС було знищено ударом російських ракет зранку 11 квітня. У своїй заяві про стан станції ПАТ "Центренерго" повідомив, що згідно з оцінками фахівців підприємства, генеруючі потужності ТЕС було повністю знищено, оскільки постраждав турбінний цех станції. Зазначивши, що 11 квітня стало "чорним днем" у історії "Центренерго", підприємство написало, що окупаційні війська повністю зруйнували станцію, розташовану південніше Києва, у містечку Українка.

У той же час, у коментарі Інформатору співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначив, що зазвичай удари по ТЕС не спричиняють остаточних і безповоротних руйнувань. Так, він вважає, що відновлення ТЕС на Київщині можливе, і займе менше часу, ніж про це кажуть офіційно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.