Частину засобів ППО передислокували на передову: CNN дослідила причини вдалої атаки на Трипільську ТЕС

Читать на русском

Росіяни змінили тактику з атакування українських об'єктів енергетичної інфраструктури: по-перше, накопичили снаряди та розвіддані, по-друге, дочекалися, поки з електростанцій частково знімуть захист у зв'язку зі скінченням зимового періоду

Читать на русском
Причини знищення Трипільської ТЕС під Києвом
Знищити Трипільську ТЕС країні-терористу допомогла зміна тактики: її удари стали більш точними і концентрованими

Росіяни змінили тактику з атакування українських об'єктів енергетичної інфраструктури: по-перше, накопичили снаряди та розвіддані, по-друге, дочекалися, поки з електростанцій частково знімуть захист у зв'язку зі скінченням зимового періоду

Російська Федерація змінила тактику атак на українські об'єкти енергетичної генерації. Якщо у попередні два роки вони були більш розрізненими, а ракетні залпи роззосереджувалися по значних ділянках енергосистеми країни, то зараз удари стали більш точними і концентрованими, коли десятки ракет та дронів посилаються на одну ціль. Це дозволило знищити Трипільську ТЕС, одну із найпотужніших в Україні та найбільшу у Київській області.

Про це йдеться у публікації CNN, де автори досліджують причини успіху ракетних атак на об'єкти енергетичної інфраструктури України, які країна-терорист почала з 22 березня 2024 року. Лише за кілька тижнів агресорові вдалося досягти 100% знищення генерації ПАТ "Центренерго" та 80% - у тієї, що керується ДТЕК, найбільшою приватною енергокомпанією країни.

"22 березня Росія почала реалізовувати свою нову стратегію атак. Вона полягає у масованих ракетних ударах по конкретних цілях, коли велика кількість ракет і безпілотників одночасно фокусується на дуже обмеженій кількості цілей", - зазначив у коментарі виданню Олександр Харченко, директор київського Центру досліджень енергетики.

На думку Харченка, є дві причини, що спонукали РФ зачекати зі зміною тактики до весни. По-перше, їй потрібен був час на накопичення зброї та розвідданих для нанесення ударів. По-друге, вона чекала, щоб з українських електростанцій зняли захист ППО, яка стає все більш дефіцитним ресурсом, особливо зважаючи на паузу у допомозі з боку США.

"Моє припущення полягає в тому, що Україна досить добре захистила свою енергетичну інфраструктуру до зими, тому, що ми очікували на такі атаки. Але по завершенні зими, можливо, частина засобів була передислокована - наприклад, на передову. Це не помилка, це просто розстановка пріоритетів. Ми думали, що якщо зима закінчиться, то, ймовірно, зможемо використовуватии систему ППО в інших місцях", - цитує CNN Олену Павленко, президентку українського енергетичного аналітичного центру DiXi Group.

Водночас, Україна також може змінити тактику - і замість відновлення великих та вразливих ТЕС та ТЕЦ, створити по усій країні декілька сотень малих електростанцій. У виході однієї чи кількох із них з ладу не буде трагедії - міста зможуть живити усі інші об'єкти, що роззосереджені територією.

"Замість 20 великих електростанцій, які концентрують великі виробничі потужності і мають значну частку в енергобалансі, по всій країні має бути розкидано 150-200 малих електростанцій, які можуть живити міста, навіть якщо одна з них вийде з ладу", - сказала виданню Марія Цатурян, керівниця відділу комунікацій державного оператора електромереж України "Укренерго".

Півміста втратить роботу, а про зиму годі й думати: про неочевидні наслідки від знищення Трипільської ТЕС

Нагадаємо, зранку 11 квітня Інформатор повідомив про знищення Трипільської ТЕС внаслідок російської ракетної атаки. Сумну новину підтвердили у ПАТ "Центренерго", зазначивши, що об'єкт втрачено на 100%. Регіон атакували за допомогою дронів-камікадзе та ракет.

Також Інформатор зробив репортаж із містечка Українка під Києвом, де знаходиться Трипільська ТЕС. Сама атака сталася рано вранці. Місцеві мешканці розповідають про декілька вибухів - кажуть, під будинками тремтіла земля. А от щодо того, чи буде тепло взимку, не переймаються: кажуть - українці (як мешканці містечка Українка, так і країни в цілому) сильні духом, і справлялися навіть з гіршими обставинами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.