Реальних доказів проти Кличків ніхто не має: режисер-документаліст про звинувачення проти мера Києва

Кевін Макдональд, що зняв документальну стрічку про особистість Віталія Кличка і його роботу мером столиці у розпал повномасштабної війни, вважає, що киянам немає в чому звинувачувати свого міського голову, хіба що в нестачі гарного архітектурного смаку

Віталій Кличко документальна стрічка Макдональд міський голова
Оскароносний Кевін Макдональд каже: київський міський голова по-справжньому відкрився йому лише в момент, коли був спустошений звинуваченнями у загибелі матері з дитиною влітку 2023-го

Режисер стрічки "Кличко. Більше, ніж бій", що цього літа відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді та стала невеличкою сенсацією, привідкриває завісу над власними стосунками з Віталієм Кличком. Оскароносний Кевін Макдональд каже: київський міський голова по-справжньому відкрився йому лише в момент, коли був спустошений звинуваченнями у загибелі матері з дитиною влітку 2023-го. Зрештою, каже режисер, усі закиди українського суспільства на адресу братів Кличків є несправедливими - а їхньою основою є переконаність людей у тому, що усі політики є корумпованими.

Кевін Макдональд продовжує працювати "віп-агітатором" Віталія Кличка. Цього разу оскароносний режисер написав колонку в британському виданні The Guardian, у якій він розповів про особливості своїх стосунків з Віталієм Кличком. Каже: той був надто обережним, постійно остерігався, щоб його не застали зненацька.

"В нас не було справжнього емоційного зв'язку. Щоб це змінити, знадобилася трагедія. Наприкінці минулого літа у Києві жінка з малолітньою дитиною загинули від снаряду, намагаючись потрапити до зачиненого бомбосховища. Почався ажіотаж у ЗМІ. Віталія звинуватили та очорнили. Він був спустошений. Навіть Зеленський долучився, вимагаючи відставки Віталія. Віталій захищався. Це викрило конфлікт, який роками тлів між цими двома гігантами української політики, і який став центральним у нашому фільмі. І раптом ми отримали драму, та емоційний відгук - на зйомку погодилися його (Кличка - ред.) мати, колишня дружина й діти", - розповідає Кевін Макдональд у колонці.

Цікаво, що, на думку режисера, Кличко має в Україні незаслужену репутацію нечистого на руку політика. Вона походить із впевненості суспільства в тому, що еліта держави у своїй масі є корумпованою та нечесною. Це, вважає Макдональд, - наслідок численних зрад з боку представників влади та розчарувань українців у їхніх лідерах.

"Проведіть достатньо часу в Києві, і ви почуєте, що кожен політик має зв’язки з мафією та має банківські рахунки на Віргінських островах, наповнені награбованими державними коштами. Ми часто чули ці звинувачення на адресу Віталія і відчували через це глибокий неспокій. Нас обдурили? Ми спробували знайти джерело чуток. Ми поспілкувалися з політичними оглядачами та журналістами-розслідувачами. Стало очевидно, що реальних доказів проти Кличків ніхто не має. Найгірше, що йому можна було закинути, - це те, що він мав поганий смак в архітектурі і дозволив будівельним компаніям знищити старі будівлі в місті, щоб звільнити місце для непривабливих забудов", - вважає Макдональд.

Цікаво, що оскароносний режисер вже не вперше виступає в ролі "віп-агітатора" для Віталія Кличка. Слід зазначити, що у цій його ролі можуть поєднуватись два мотиви: перший - марнославство. Перший же фільм Макдональда, "Одного разу у вересні" 1999-го, одразу приніс йому премію "Оскар" за режисуру - відтоді він зняв ще 10 стрічок, і жодна з них не мала такого самого успіху, відтак, режисер хоче по-максимуму скористатись шансом і розрекламувати власну стрічку (відгуки про неї й справді непогані). Другий - справді приязні стосунки, які виникли між режисером та Кличком. Мер цінує дружбу й друзів: так, Артур Палатний, з яким брати Клички познайомилися ще у 90-х на рингу, досі є найближчим оточенням міського голови.

Більше, ніж стрічка: документаліст вважає, що Кличко піде в президенти

Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, що, за словами Макдональда, Кличко хай і непрямо, але підтвердив, що має амбіції стати президентом України. Таку заяву режисер зробив після того, як його стрічка "Кличко. Більше, ніж бій" відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді.

Також ми розбирали політичну й політтехнологічний складник цієї стрічки. Цікаво, що вона з'явилася якраз вчасно для того, щоб підживити інтерес до внутрішньополітичних подій в Україні: знімали "Кличко. Більше, ніж бій" впродовж півтора року, ще стільки ж - монтували. Але запустити її в обмежений показ і на кінофестиваль вирішили саме в момент, коли у Києві поглибилися чвари між керівництвом міста й політичною верхівкою країни загалом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube