Просторо та функціонально: архітектори показали проєкт нового корпусу лікарні Охматдиту

6-поверхова споруда з вікнами "в підлогу" має сучасний дизайн, а поряд із нею розмістили зону очікування для батьків та ігровий майданчик

Архітектори показали проєкт нового корпусу лікарні Охматдиту
Нажаль, проєкт наразі навряд чи буде втілений через скорочення видатків на капбудівництво

У київському архітектурному бюро Проценко показали візуалізацію проєкту другого корпусу міської дитячої лікарні по вул. Казарменій (колишня назва - Григорія Андрющенка). Будівля вийшла функціональною та просторою, з широкою вхідною групою, ігровим майданчиком для дітей та зоною очікування - для їхніх батьків. Щоправда, наразі видатки на капітальне будівництво об'єктів інфраструктури у Києві скорочені до мінімуму, відтак, проєкту доведеться лежати в шухляді до завершення війни.

Проєкт 6-поверхової будівлі одного з корпусів для Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" розробило столичне архітектурне бюро Проценко. Це простора будівля-паралелепіпед, що вписується у оточуючий простір вулиці Казарменої на Шулявці у Шевченківському районі Києва. Будинок має сучасний вигляд, широкі вікна "в підлогу", скляну вхідну групу, а службовий заїзд для карет "швидкої" облаштовано з боку будівлі.

Проєкт будівлі одного з корпусів "Охматдиту" вийшов просторим та функціональним
Проєкт будівлі одного з корпусів "Охматдиту" вийшов просторим та функціональним

Позаду корпусу архітектори розмістили дитячий майданчик та зону очікування для батьків на літній терасі. Частину обладнання життєзабезпечення будівлі розміщено на даху корпусу. Паркінг біля споруди не передбачений через брак місця (у районі лікарні "Охматдит" бракує площі), підземна парковка також не передбачена, що може бути суттєвим мінусом проєкту.

Вхідна група до споруди та задній двір, де облаштований ігровий майданчик із зоною очікування
Вхідна група до споруди та задній двір, де облаштований ігровий майданчик із зоною очікування

Зазначимо, що наразі столична та центральна влада майже не здійснюють видатків на капітальне будівництво інфраструктури, у т.ч. це стосується медичних закладів. Відтак, проєкту доведеться чекати свого часу - принаймні до завершення війни.

Як реконструюють Голосіївську площу та чи будуватимуть офісний центр на місці садиби Броніслави Подгорської

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що навесні можуть початися роботи з благоустрою та реконструкції території поряд з Довженко-центром на Голосіївській площі столиці. Проєкт благоустрою території розробило Бюро ініціативної архітектури GA Влодка Зотова. Реконструкцією займатиметься девелоперська компанія А Development.

Також ми писали, що офісний центр Hillfort будуть будувати не на місці історичного флігеля, а поруч – на місці сусідньої будівлі, що не має історичної й архітектурної цінності. Про це заявило архітектурне бюро Urban Design. Однак активіст Дмитро Перов наполягає – це маніпуляції забудовника, й будівля має бути збережена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ