До київської лікарні "Охматдит" потрапив хлопчик, який проковтнув 20 магнітів - неймовірна історія порятунку

Читать на русском

Лікарі витягли з дитини спочатку ланцюжок з 18 елементів магнітного конструктора

Читать на русском
Порятунок
Лікарі "Охматдиту" врятували хлопчика, який проковтнув 20 магнітів

Лікарі витягли з дитини спочатку ланцюжок з 18 елементів магнітного конструктора

До столичної лікарні "Охматдит" звернулись батьки дитини зі скаргами на біль в животі. Після огляду хлопчика відправили на обстеження. На першому рентген-знімку фахівці побачили у травному каналі групу сторонніх тіл - 20 магнітів. Його вдалося врятувати лікарям. Про це 13 лютого повідомили на сторінці НДСЛ "Охматдит". 

Лікарі прийняли рішення про невідкладне оперативне втручання. Під час операції медикам вдалося дістати ланцюжок з 18 магнітів, але один відʼєднався від купи й залишився. Його видалили ендоскопічно, ще одну частинку конструктора видалили хірурги. Медикам вдалося врятувати дитину. Наразі вона проходить післяопераційний курс лікування та реабілітації. 

"Бажаємо хлопчику якнайшвидшого одужання. Але, на жаль, так трапляється не завжди. Наслідки проковтування сторонніх тіл бувають жахливими навіть після їхнього видалення. Маленькі пацієнти можуть сильно погіршити якість свого життя, а інколи й втратити його", - вказали лікарі. 

Під час операції медикам вдалося дістати ланцюжок з 18 магнітів, але один відʼєднався від купи й залишився
Під час операції медикам вдалося дістати з травного каналу ланцюжок з 18 магнітів, але один відʼєднався від купи й залишився

Рекомендації лікарів у подібних випадках 

Батьків закликають бути вкрай обережними та уважними до всіх предметів, іграшок, рідин, що можуть потрапити до організму дитини. Це важливо для збереження їхнього життя та здоровʼя. Якщо ж дитина вже щось проковтнула не намагайтесь дістати предмет самостійно, не викликайте в дитини блювання та не годуйте її. У такому випадку необхідно негайно звернутись за медичною допомогою.

Зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.