Сашку та Дані пересадили нирки від посметного донора
22 жовтня пацієнтам Охматдиту Сашку та Дані провели трансплантацію нирок від посмертного донора. Через місяць діти, які були раніше залежні від діалізу, повертаються до нормального дозвілля. Про історію двох хлопчиків розповіли в пресслужбі Охматдиту.
Як розповіли лікарі Охматдиту, складність трансплантації у цих випадках полягає в тому, що одночасно пересадили нирки обом пацієнтам.
«Чому ж одночасно, а не етапно? Бо трупна трансплантація має обмеження по часу — чим він довший, тим більше впливатиме на подальше функціонування органа. Тому дуже важливо провести операцію якнайшвидше, аби уникнути можливих ускладнень та покращити успішність пересадки», — пояснив хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.
9-річний Сашко з Чернівецької області має особливий діагноз — цистиноз. Це рідкісне спадкове захворювання, що характеризується порушенням амінокислотного обміну та викликає функціональні порушення в діяльності внутрішніх органів, зокрема нирок. В Україні лише троє людей з такою хворобою, серед них і рідний брат Юрчик. Декілька років тому йому провели трансплантацію нирки в Білорусі. Адже в Україні на той момент пересадки від неродинних донорів не проводились.
З 10 місяців Сашко обстежується в різних клініках Києва, постійно проходить лікування. Роботу нирок малюка підтримували, проте їхній стан погіршувався.
У січні 2023 року хлопчик приїхав на обстеження до Охматдиту, а у вересні, коли нирки перестали справлятися, його госпіталізували і розпочали гемодіаліз в очікуванні на трансплантацію. Через цистиноз родинна пересадка була неможлива, тому єдиним варіантом для дитини була нирка від посмертного донора.
10-річний Даня з Одещини влітку цього року впав з велосипеда та сильно вдарився у живіт. Лікувався півтора місяця і саме там під час обстеження лікарі виявили, що хлопчик має вроджену ваду розвитку — одна нирка була гідронефротичною (характеризується підвищенням розмірів нирки, пов’язане з ускладненням відтоку сечі з органу), а інша — нерозвиненою. Для дообстеження та подальшої терапії Даню направили до Охматдиту.
Рятівним варіантом для хлопчика була трансплантація нирки. Тому Даня почав проходити процедуру гемодіалізу та готуватися до пересадки органу від родинного донора — мами.
22 жовтня лікарі Охматдиту повідомили, що є посмертний донор для кількох діток. Того ж дня Сашкові та Дані провели успішні операції з пересадки нирок.
«Тепер на хлопців чекає шлях реабілітації та періодичні обстеження. Вони перебуватимуть на контролі у відділенні інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій до 18 років. Тут здаватимуть аналізи, спостерігатимуться в наших спеціалістів», — розповіла завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій НДСЛ «Охматдит» Ольга Бабічева.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.