Просимо винести вирок: мешканці Гірської громади на Київщині мітингували під судом, де розглядали справу голови їхньої ОТГ

Читать на русском

Активісти та місцеві мешканці побоюються, що відстороненому судом очільнику ОТГ Роману Дмитріву вдасться уникнути відповідальності у одній із справ через збігання строків давності

Читать на русском
Протест місцевих мешканців проти затягування справи проти очільника Гірської ОТГ в суді
Місцева громада вимагала не допустити затягування справи проти голови сільської ради у суді

Активісти та місцеві мешканці побоюються, що відстороненому судом очільнику ОТГ Роману Дмитріву вдасться уникнути відповідальності у одній із справ через збігання строків давності

У кримінальній справі проти голови Гірської ОТГ на Київщині, Романа Дмитріва, йдеться до завершення судового розгляду. Водночас, у травні спливуть строки давності - і 2 квітня Гірська громада зібралася на чергове засідання під Бориспільським судом, щоб вимагати не допустити уникнення відповідальності. Адже йдеться про побиття депутата місцевої ради, Олександра Карасевича.

"Був оголошений у розшук"

Інформатор вже розповідав про обставини справи Романа Дмитріва: він був звинувачений у кількох справах, окрім побиття депутата - у розтраті коштів. За що й був відсторонений від посади за рішенням суду (хоча, як писав Інформатор, - продовжив ходити на роботу). А у січні Гірська сільська громада висловила йому недовіру, після чого зрештою проголосували за бюджет на 2024-й рік - де зрештою знизили зарплатню апарату ради, кошти на непотрібні капітальні будівництва та благоустрій, а 49 млн грн, що вивільнилися, - спрямували на допомогу ЗСУ. Втім, кажуть активісти, сам Дмитрів усіляко затягував судовий процес.

"Не з'являвся на допити, не приходив за повістками слідчих, відмовлявся отримувати обвинувальний акт, раптово йшов у відпустки, їхав у відрядження, ховався у кабінеті сільради, тощо. Через такі дії був оголошений у розшук", - написав у Facebook місцевий активіст Ілля Болгов.

Тепер, каже він, обвинувачуваний затягує розгляд: хворіє, а його захист сумнівається у повноваженнях прокурора, вимагає оригінальну карту пам'яті з відеокамери з відео слідчого експерименту, заявляє відвід судді тощо. І це має ефект: якщо суд не встигне винести вирок за 2 місяці - Дмитрів може уникнути відповідальності через закінчення строків розгляду.

"Просимо, щоб не затягувався процес"

Через це мешканці Гори прийшли до будівлі Бориспільського міськрайонного суду, щоб звернутися з вимогою про пришвидшення процесу. Вони скандували "Посада - не індульгенція!" та "Злочинцю - вирок!", тримали в руках плакати із вимогами притягнути Дмитріва до кримінальної відповідальності та не допустити затягування справи по суті.

"Ми зібрались разом з метою попрохати суддів, щоб не затягувався процес - адже у травні збігає термін давності. Просимо винести вирок", - стверджує Олег Ничаюк, мешканець Гірської громади.

А Наталія Лютікова, жителька громади, нагадала, що, окрім побиття депутата, проти Дмитріва порушені інші провадження. Каже: він вже багато років на роботі, а зловживати посадою почав мало не з першого дня, як прийшов на роботу.

"Місцеві активісти й журналісти здобували багато доказів цьому, але справи затягувалися і розвалювалися - йому вдавалося "порішати", а апетити ставали все більшими - він зрештою втратив ґрунт під ногами, став коїти вже чисто фізичне насильство", - каже Лютікова.

Місцеві нагадали - не має значення, ким саме є звинувачуваний, депутатом чи простою людиною: перед законом усі рівні. І закликали продемонструвати зміни у судовій системі на конкретному прикладі.

Історія питання: непотрібні споруди та історія з авто

Як вже писав Інформатор, у селі Гора Київської області почались протести місцевих активістів. Причиною слугував початок будівництва вартістю 37 млн грн, що не було потрібне населеному пункту. Також очільник громади виписував собі премії і не поспішав допомагати ЗСУ.

Наприкінці листопада Дмитріву повідомили про підозру за розтрату майна та зловживання службовим становищем. За даними слідства, він придбав автомобіль, нібито, для потреб тероборони за рахунок бюджету сільради. Але переплатив за транспорт вдвічі більше за ринкову вартість.

Зрештою, 18 грудня 2023 року Святошинський райсуд Києва відсторонив його від посади. Таке рішення було прийняте саме у справі про розтрату майже 700 тис грн на закупівлі автомобіля для потреб тероборони громади. Воно буде діяти до завершення слідчих дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.