Про Блінкена можна було б і сказати: студенти КПІ скаржаться, що їх не покликали на виступ держсекретаря США

Читать на русском

Під час неанонсованого приїзду до Києва головний американський дипломат виступив у НТУУ КПІ, де розповів про механізм конфіскації російських активів у США та підтримку України з боку американського істеблішменту

Читать на русском
Студенти КПІ скаржаться, що їх не покликали на виступ Ентоні Блінкена
Один з головних виступів в Україні Блінкен провів у лекційному залі Першого корпусу КПІ

Під час неанонсованого приїзду до Києва головний американський дипломат виступив у НТУУ КПІ, де розповів про механізм конфіскації російських активів у США та підтримку України з боку американського істеблішменту

Студенти НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського скаржаться, що їх не покликали на зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, яка відбулася під час його неанонсованого візиту до Києва 14 травня. Нібито, почути виступ американського дипломата змогли не всі, хто мав таке бажання. Причина в тому, що про сам захід не було попереджено широке коло студентів всередині самого вишу.

Висновок про те, що не всі бажаючі студенти змогли потрапити на виступ держсекретаря США Ентоні Блінкена, можна зробити з коментарів під акаунтом НТУУ КПІ у Instagram. Так, деякі студенти зазначили, що їх не сповістили про виступ дипломата в стінах КПІ, а декому не сподобалося те, як саме ректор НТУУ КПІ відкривав виступ Блінкена невеликою промовою (Михайло Згуровський виступав англійською).

Зазначимо, у КПІ Блінкен висловив декілька важливих меседжів. Так, він розповів, що Конгрес США дав Держдепу повноваження конфісковувати російські активи у США, і його відомство має намір використовувати цей інструмент. Також він сказав, що США працюють з іншими країнами G7 щодо використання заморожених активів РФ.

Крім звичайних посилів про підтримку України, Блінкен також відзначив внесок Київської політехніки у перемогу, сказавши, що багато хто зі студентів та випускників КПІ став на захист країни. Можна припустити, що прямо перед виступом держсекретареві показали стенд, на якому були світлини захисників, які походять з КПІ.

Блінкен: США пообіцяли Україні, що Путіну не вдасться захопити Київ

Нагадаємо, напочатку квітня Блінкен заявив про впевненість США у тому, що військам РФ не вдасться захопити Київ попри такі побоювання ще на самому початку війни. Більше за те - він зазначив, що США пообіцяли Україні, що Київ "ніколи не потрапить до рук Путіна". Цього, за словами держсекретаря США, вдалося досягнути завдяки неймовірному спротиву самих українців та підтримці нашої країни Заходом.

Ще раніше, у березні, ми писали про те, що Міністерство освіти й науки України оголосило конкурс на заміщення ректора НТУУ "КПІ". Цьому передувала низка гучних скандалів, пов'язаних з ім'ям нинішнього ректора Михайла Згуровського: перед минулими виборами йому закидали нібито наявність закордонної нерухомості, дані про яку відсутні в деклараціях, корупційні оборудки при передачі землі університету інвесторам для будівництва там чотирьох житлових висоток та низьку якість ремонтів у гуртожитках, де нині живуть студенти. Цього разу процес протікає значно спокійніше. Зрештою, ректор вже чітко заявив: піде у відставку без вороття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.