Команда з ліцею Київського політеху створила ШІ-застосунок, що навчає жестовій мові - подробиці

Читать на русском

Застосунок ConnectAbility, створений командою ліцею Київського політехнічного, навчає дітей мови жестів

Читать на русском
Штучний інтелект
Київські підлітки створили ШІ-застосунок

Застосунок ConnectAbility, створений командою ліцею Київського політехнічного, навчає дітей мови жестів

Проєкт ConnectAbility від команди ліцею Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського переміг на українському етапі міжнародного хакатону Teens in AI. На ньому змагалися 10 команд підлітків, які розробили та презентували проєкти про використання ШІ для різних цілей. Про це 13 березня пише DEV.UA, з посиланням на інформацію Міносвіти.

В Міністерстві освіти України повідомили, що перше місце на хакатоні зайняв проєкт ConnectAbility від команди PL of KPI Igor Sikorsky.

«ConnectAbility — це застосунок на основі штучного інтелекту, що навчає жестовій мові дітей із порушенням слуху. Він також може виконувати роль «голосового перекладача» завдяки вмінню розпізнавати й озвучувати жести», - пояснили в МОН.

Крім ConnectAbility до трійки переможців також увійшли wAIrriorMind та Fluentfingers:

  • wAIrriorMind — це ШІ-психолог для військових і ветеранів, що аналізує емоційний стан людини за її відповідями та фізичними показниками, а також надає рекомендації для поліпшення стану. Його створила команда BrAInly Squad.
  • Fluentfingers — це платформа від ORTificial Intelligence для школярів із порушенням слуху, яка перекладає навчальний аудіоконтент на жестову мову. Розробка є особливо цінною в умовах дистанційного навчання.

Зазначається, що перед конкурсом учасники протягом місяця відвідували тематичні воркшопи та лекції, під час яких дізналися про особливості роботи ШІ-систем, а також розвинули практичні навички, потрібні для реалізації власних ідей.

«В Україні росте покоління молодих стартаперів, які знають англійську, програмують на Python і розуміють, як розробляти AI-продукти без порушень прав людини. Просто уявіть, школярі віком 14-16 років уже мають власні прототипи застосунків для вирішення абсолютно різних проблем — від організації навчального процесу до подолання ПТСР у військових і ветеранів. Це фантастика. Упевнений, зовсім скоро ми побачимо, як вони беруть участь у найкращих світових виставках та залучають мільйони інвестицій на розвиток власних ідей», — сказав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Після перемоги на національному етапі, проєкт ConnectAbility візьме участь у відборі на міжнародний етап хакатону Teens in AI. До фіналу конкурсу увійде лише 5 команд, які оберуть серед фіналістів із понад 40 країн.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні розглянемо особливості політичної традиції в Україні, зосереджуючись на впливі президента на суспільство. В контексті сучасної ситуації розкриємо, чому Андрію Єрмаку може бути не вигідно стати премʼєр-міністром. Запрошений український політолог Володимир Фесенко поділиться своїми думками та аналізом. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.