Заборона? Ні, не чули: чому і куди подорожують підлеглі Кличка та депутати Київської міськради під час війни

Заборона? Ні, не чули: чому і куди подорожують підлеглі Кличка та депутати Київської міськради під час війни

Читать на русском

Попри жорсткі обмеження на виїзд депутатів всіх рівнів та чиновників за кордон, у Кличка узгоджують одне відрядження за іншим

Читать на русском
Подорожі чиновників та депутатів
Брюсель, Сан-Паулу, Берлін, Лондон - перелік пунктів призначення обмежується лише фантазією та датами конференцій

Попри жорсткі обмеження на виїзд депутатів всіх рівнів та чиновників за кордон, у Кличка узгоджують одне відрядження за іншим

Депутати Київської міськради, чиновники КМДА та й сам мер Віталій Кличко продовжують їздити за кордон, не зважаючи на заборону таких візитів з боку президента. Відповідні повідомлення можна знайти як в новинах на офіційних сайтах органів самоврядування, так і на сторінках в соцмережах. Як і раніше, підставою для виїзду стають міжнародні форуми та конференції.

Брюссельськими стежками

Так, 8-10 листопада в Брюсселі проходила міжнародна конференція мерів міст «ACT NOW», яку відвідали депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та інформполітики Вікторія Муха та перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. Інформацію про візит депутатки можна знайти на офіційному сайті КМДА, де зазначається, що вона «презентувала спільні проєкти» з заступником мера Лейпцига Ульріхом Хьорнінгом.

Зокрема, йшлося про запозичення Лейпцигом досвіду Києва в розвитку мережі пунктів цивільного захисту та створення е-платформи для неурядових організацій vcentri.com. Даних про поїздку до Брюсселю Лелюка в офіційних джерелах немає, проте його можна побачити на світлині-фотозвіті самої Мухи з конференції.

Роман Лелюк зліва, Вікторія Муха - справа від європейського колеги
Роман Лелюк зліва, Вікторія Муха - справа від колеги з ЄС

Варто зазначити, що сам Віталій Кличко не зміг бути присутнім на «ACT NOW», оскільки 9 листопада виїжджав до Берліну, щоб отримати Премію Deutschen Gesellschaft e. V. «за заслуги для німецького та європейського взаєморозуміння».

Бразильські мандри та Лондон

Напередодні Вікторія Муха повернулася з бразильського Сан-Паулу, де проходив World Cities Culture Forum - щорічний захід, присвячений досягненню «цілей стійкого розвитку» для різних міст світу. Цей захід Муха відвідала разом з Сергієм Анжияком, директором Департаменту культури КМДА, про що Інформатор також довідався з Facebook депутатки з «Солідарності».

В гостинному Сан-Паулу, Анжияк - крайній зправа
В гостинному Сан-Паулу, Анжияк - крайній зправа

 «У цьогорічній програмі Форуму велика увага була прикута до Києва – до його стійкості у відповідь на кризу, вміння культурних інституцій, міста та містян, ураховуючи сучасні реалії, оперативно реагувати на виклики, пов’язаних з війною, - цитує офіційний сайт КМДА Вікторію Муху. - У ході панельної дискусії «Культура під час конфліктів і криз» поділилися з колегами 44 великих світових міст власним досвідом».

Ще одна поїздка відбулася до Лондона, де напочатку листопада проходила туристична виставка «WTM London». Відвідини туманного Альбіону організували для начальниці Управління туризму та промоцій КМДА Марини Радової.

«Завдяки виставці ми презентуємо діючі та майбутні проєкти у сфері гостинності, а також залучаємо нових іноземних партнерів для відновлення туристичної індустрії столиці, - розповіла Радова. - Разом із колегами ми комплексно висвітлили можливості та перспективи туристичних об’єктів нашої країни».

Марина Радова спілкується з відвідувачем в Лондоні
Марина Радова спілкується з відвідувачем в Лондоні

Заборона президента

Попри радість від сприйняття України у світі, до чиновників та депутатів є чимало питань з приводу подібних подорожей. По-перше, ще в січні 2023 року президент заборонив депутатам та чиновникам виїзд за кордон, підписавши відповідне рішення РНБО, а деяких з них навіть покарав за порушення цієї заборони. Так, колишньому депутатові Верховної Ради від монобільшості Юрієві Арістову поїздка у відпустку на Мальдіви коштувала депутатського мандата.

Звісно, згідно з тим самим рішенням Радбезу, підставою для виїзду може бути лише реальне службове відрядження - навіть більше, виїзд можливий лише за підтвердження важливості візиту. Нардеп Олексій Гончаренко в липні навіть стверджував, що всі чиновники та депутати, хто має намір перетнути кордон на виїзд з України, нібито, повинні дочекатися усного дозволу з Офісу президента.

Наскільки важливою підставою є участь в конференції зі «сталого розвитку» чи форумі очільників міст Європи - питання до центральної влади. Адже участь в подіях такого роду можуть брати і українські дипломати в країнах, де ці форуми відбуваються - навіть більше, ця участь прописана в їхніх посадових обов’язках.

До прикладу, участь Віталія Кличка у врученні йому Премії Deutschen Gesellschaft e. V. «за заслуги...» була чисто іміджевим заходом. Питання доречності витрати часу меру столиці під час війни на поїздку потягом з Києва до кордону з ЄС - риторичне.

Ціна питання

По-друге, виникає питання витрати коштів на чисто представницькі (або «туристичні») цілі під час війни. У випадку з візитом Вікторії Мухи та Сергія Анжияка до Бразилії, відповідно до повідомлення на сайті КМДА, витрати української делегації взяла на себе приймаюча сторона, також висловлюються подяки мерії Лондона, міськраді Единбургу та Bloomberg Philanthropies (благодійна організація Майкла Блумберга, колишнього мера Нью-Йорку). А от поїздки делегацій до Лондона та Брюселя було оплачено за кошти киян. Кінець кінцем, будь-яка поїздка за кордон є командировкою, відповідно, чиновник та депутат отримує «добові» кошти на поточні видатки.

Прохання та заяви

Нагадаємо, напочатку листопада кияни озвучили нові вимоги до Віталія Кличка - встановити валідатори в маршрутках задля підвищення безпеки та виведення бізнесу з тіні. Ці вимоги вони виклали в петиції, що стрімко набирає голоси киян.

А наприкінці жовтня мер Києва мало не спровокував скандал, висловившись в етері телеканалу «Київ» про окуповані росією території - «Це вже не Україна». Так він відреагував на питання про проведення виборів в Україні та можливість врахувати голоси громадян, що проживають на тимчасово окупованих територіях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.