Поряд з Гарвардом: КНУ ім. Т. Шевченка потрапив до престижного світового рейтингу вишів

Столичний університет став першим українським закладом вищої освіти, який потрапив до найпрестижнішого зі світових рейтингів, щоправда, він опинився в останній сотні

Виші КНУ ім. Т. Шевченка досягнення рейтинг
КНУ ім. Т. Шевченка розташувався між Університетом Токушіми з Японії та єгипетським Тантським універсистетом

Київський національний університет імені Тараса Шевченка потрапив до найавторитетнішого Академічного рейтингу університетів світу, Academic Ranking of World Universities 2024. Він став першим українським закладом вищої освіти, який потрапив до рейтингу. Щоправда, він опинився в останній сотні кращих світових вишів, втім, це все одно піде на користь як самому КНУ, так і країні.

Про досягнення повідомляє сам КНУ ім. Т. Шевченка на сторінці у Facebook. Всього до рейтингу ввійшла 1000 університетів. Нині КНУ опинився в останній сотні кращих світових ЗВО. Очолили список американські виші, що посіли найвищі місця. Відтак, трійка лідерів складається з Гарвардського університету, Стенфорду та Массачусетського технологічного інституту.

Також одними із найкращих визнали найвідоміші університети Великої Британії – Кембриджський та Оксфордський. Вони посіли 4-те та 6-те місця відповідно. КНУ ім. Т. Шевченка розташувався між Університетом Токушіми з Японії та єгипетським Тантським університетом.

"Десятиліття копіткої та ретельної праці університетської  спільноти трансформувалися в гідний результат, важливий для всієї вищої освіти України! Вдячність нашим захисницям і захисникам за можливість працювати", - прокоментував досягнення ректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров.

Академічний рейтинг світових університетів (ARWU) вперше оприлюднили у червні 2003 року. Відтоді його публікують щорічно. Фахівці ARWU розглядають усі виші, які мають відомих випускників, зокрема лауреатів Нобелівської премії та тих, дослідників, чиї статті були опубліковані в авторитетних наукових журналах (наприклад, Nature).

Університети оцінюють за кількома критеріями:

  • якість освіти та факультету (йдеться про персонал, викладацький склад і науковців);
  • результати проведених досліджень, наукові публікації;
  • академічну успішність закладу.

Університет встряг у декілька скандалів, пов'язаних з секс-звинуваченнями та збагаченням

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що КНУ ім. Т. Шевченка встряг у черговий скандал, пов’язаний із сексуальними домаганнями. На викладача поскаржилася студентка Інституту біології та медицини. Студентський парламент каже: не задоволені підсумками засідання спецкомісії з-поміж викладачів, відтак, просить провести ще одне, за участі власних представників. Тим часом розслідування вже ведуть і в поліції.

Також ми розповідали, що ректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров у 2022 році вирішив оновитися та придбав новенький Mitsubishi Outlander за 1 млн 122 тис. грн. Загальний дохід ректора за перший рік повномасштабної війни склав 2 млн 26 тис. 538 грн. При цьому він нещодавно потрапив у скандал через закупівлю харчування для курсантів на 51,4 млн грн за завищеними цінами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube