Поповнення у зоопарку Києва: совенята від ГУР, поссум від зооактивістів та власні малята зубрів

Нові мешканці КиївЗоо, більша частина яких врятована від загибелі, вже чекають на зустріч із відвідувачами

тварини птахи сова бізон
Зоопарк запрошує познайомитись з новими тваринами та птахами

Київський зоопарк запрошує киян та гостей міста познайомитись зі поповненням, яке несподівано вийшло різноманітним і цікавим. До досить великої зоопаркової колекції птахів приєдналися сови - та не прості, а розвідувальні. У зубрів Міри та Мухи народилося по доньці, а рятувальники диких тварин поповнили тутешній “штат” екзотів.

Найбільш цікавий шлях до зоопарку виявився у двох совенят, яких передали представники Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Птахів, яких назвали Арей та Маґура, під час виконання бойового завдання на Харківщині знайшли бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБ. Виснажені совенята сиділи в клітці у зруйнованому обстрілами будинку, і шансів на порятунок у них вже не було.

“Оскільки сова ― символ Воєнної розвідки України, воїни 92-ї бригади передали врятованих птахів під опіку начальника ГУР МОУ Кирила Буданова. Він вирішив, щоб Арей і Маґура знайшли новий дім у Київському зоопарку”, - йдеться у повідомленні Головного управління розвідки.

Арей та Маґура оселилися у спеціальному авіарії. Фото: Головне управління розвідки
Арей та Маґура оселилися у спеціальному авіарії. Фото: Головне управління розвідки

За словами представника ГУР МО України Андрія Юсова, совенята загинули би без українських захисників, наші воїни рятують життя не тільки українських людей, але і братів наших менших. А для працівників столичного зоопарку реабілітація евакуйованих із передової тварин стала одним із ключових напрямків роботи. Щодо совенят, вони вже оселилися у спеціальному авіарії.  

Інша парочка - “власне придбання” зоопарку. Дівчата UKазка та UKлійка народилися у липні, вже набралися сил та бігають вольєром за мамами - Мухою та Мірою. Побачити обидва сімейства можна на початку копитного ряду Київського зоопарку. 

UKазка та UKлійка під охороною то однієї, то іншої матусі
UKазка та UKлійка під охороною то однієї, то іншої матусі

“Повністю зниклий у природі вид був врятований завдяки кропіткій праці багатьох зоопарків і заповідників. Але, враховуючи біологію цих тварин, їхню природну лякливість, особливий раціон, здатність самиць приносити лише одне дитинча на рік - розведення відбувалося не так швидко. Кожне народжене теля зубра (особливо самиці) є скарбом племінної роботи і одразу стає учасником міжнародної програми із збереження зникаючих видів. Усі дитинчата записуються у родовід (єдину племінну книгу) і мають унікальний племінний номер і кличку, яка одразу визначає рік та місце народження тварини. Так, в цьому році усі зубри, народжені в Україні, мають клички, що починаються з літер UK”, - повідомляють у Київському зоопарку. 

Цукровий поссум отримав свою назву за любов до солодкого
Цукровий поссум отримав свою назву за любов до солодкого

І, нарешті, ще один новий мешканець - цукровий поссум, якого утримували в якості домашньої улюбленця та який був врятований Центром порятунку диких тварин “Wild Animals Rescue Center”. Мила екзотична тваринка, яку ще називають короткоголовою літаючою білкою, більшу частину свого життя проводить на деревах. Весь день летяги проводять, відпочиваючи в своєму гнізді або на гілці, основна активність починається ввечері. Мешкає в лісах Австралії, Тасманії та Індонезії, до раціону харчування входять комахи, солодкі фрукти, солодкий сік деяких видів евкаліптів.

Ювілей левиного прайду та годування тварин кавунами

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що цього року левиний прайд святкує 15-річчя. Чотирьох левенят - Геркулеса, Христину, Вілію та Дашу привезли сюди 30 вересня 2009 року. Раціон левів у КиївЗоо складається з яловичини, кролятини та індичатини. За один день лев може з'їсти до семи кілограмів м'яса. Також ці котики полюбляють молоді пагони злакових культур, що дає важливі вітаміни їхнім організмам.

У КиївЗоо для левів створили умови, які наближені до природних. Тут можна побачити тінисті дерева, густі чагарники, відкриті  піщані та трав’яні галявини. Також левам є, де розважитися: для цього в них розмістили кам’яні насипи, повалені стовбури дерев, різнорівневі платформи та кігтеточки.

Крім того, ми писали про традицію зоопарку годувати тварин кавунами наприкінці літа та на початку осені. Зазвичай за вересень мешканці столичного зоопарку з’їдають до 1 т соковитих ягід. Частування тврин кавунами приводить у захват відвідувачів КиївЗоо. Адже у визначений час можна підійти до вольєру та побачити цікаву частину складного процесу збагачення середовища для тварин у зоопарку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube