Помре вся риба: у Кирилівському озері на Оболоні в Києві помітили масштабну нафтову пляму

Читать на русском

Ймовірно, бензин чи мастило злили у ріку Сирець, із гирла якої якраз тягнеться шлейф забрудненої води - на шляху течії знаходиться чимало автотранспортних господарств

Читать на русском
Забруднення озера у Києві нафтопродуктами
Наразі площа забруднення озера становить не менше за 100 кв.м.

Ймовірно, бензин чи мастило злили у ріку Сирець, із гирла якої якраз тягнеться шлейф забрудненої води - на шляху течії знаходиться чимало автотранспортних господарств

У середу, 21 лютого, на Кирилівському озері у Оболонському районі Києва було зафіксовано величезну пляму від розлитих нафтопродуктів. Візуально вона склала близько 100 квадратних метрів - втім, наскільки великий масштаб екологічного лиха, наразі сказати складно. Зазначимо, що поряд із озером знаходяться кілька АЗС та автоматична автомийка, а саме плесо розташоване між жвавими трасами: Оболонським проспектом та вул. Богатирською.

Про забруднення озера повідомили місцеві мешканці, що помітили величезну нафтову пляму на плесі й сфотографували її, виклавши у соцмережі. Розміри плями складно оцінити, проте візуально вона становить не менше за 100 кв.м. - відтак, забруднення може нанести серйозну шкоду оточуючому середовищу.

"Найперше, що можна сказати про наслідки - це у озері може померти риба. І я б не радив будь-яким чином використовувати воду з того озера. Втім, будь-які подальші висновки треба робити після досліджень води", - сказав Інформатору очільник Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Так сьогодні виглядає пляма із нафтопродуктів на Кирилівському озері
Так сьогодні виглядає пляма із нафтопродуктів на Кирилівському озері

Цікаво, що довкола озера розташовано кілька АЗС і одна автомийка. А акурат через дорогу від озера знаходяться гаражні кооперативи - ймовірно, саме звідти й "потягло" нафтову пляму. Тим більше, що вона виходить з гирла річки Сирець, яка впадає у Кирилівське озеро і витікає з бетонного колектору, який проходить попід автотранспортними господарствами, розташованими по іншу сторону від вул. Богатирської.

Що з Синім озером та чому Києву потрібен заказник "Відро"

Зазначимо, Інформатор писав, що озеро Синє на столичному житловому масиві Виноградар майже повністю висохло. Врятувати його можуть роботи з розчистки. Для цього зі спецфонду виділили кошти - загалом понад 96 млн грн, але на першому етапі витратять лише 35 млн грн. Інші заплановані на благоустрій навколо, але через критику людей щодо витрат коштів під час війни, у КП Плесо вирішили, що це не на часі.

Також ми розповідали про те, що кияни вимагають від місцевої влади створити заказник на озері Відро. Вони хочуть не допустити його забудови. А нещодавно екологи знайшли там рідкісну рослину, занесену до Червоної книги України – альдрованду пухирчасту.

Розглянемо цікаве порівняння щодо інфраструктури Києва. Метро, тролейбус, маршрутки та трамваї - це частини, що утворюють складне міське транспортне тіло. Розберемося, як можна поліпшити стан столичних транспортних мереж та чи це взагалі можливо, разом з Максимом Бахматовим. Приєднуйтесь до нашого відео, обіцяємо, буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.