Релігійна громада вимагає повернути їй костел святого Миколая у Києві, бо "його збудували римо-католики власним коштом"

Читать на русском

Римо-католицька громада нагадує, що за домовленістю з Мінкультури релігійна споруда мала б повернутися їй ще 2022 року

Читать на русском
Передача костелу релігійній громаді
Настоятель костелу, отець Павло Вишковський нагадує, що будинок зводили на кошти римо-католицької громади Києва

Римо-католицька громада нагадує, що за домовленістю з Мінкультури релігійна споруда мала б повернутися їй ще 2022 року

Римо-католицька громада Києва наполягає на поверненні у свою власність костелу св. Миколая, що з 1980 року використовується, як дім органної та камерної музики. Громада вже давно просить про повернення споруди, але днями, напередодні Різдва, відбулася активізація. Це пов'язано з тим, що спливає строк передачі храму, який було узгоджено з центральною владою одразу після пам'ятної пожежі 2021 року.

Римо-католицька парафія Києва проявляє активність в соцмережах. Так, днями було записане відеозвернення до містян діючим настоятелем костелу Св. Миколая, отцем Павлом Вишковським. В короткому записі він розповідає, що до того, як костел було зведено (будувався з 1899 по 1909 роки), на цьому місці "були болота".

"10 років тривало будівництво цього шедевру, який за власні кошти римо-католики вибудували під проводом відомого архітектора, також римо-католика Владислава Городецького. У 1938 році під час страшного сталінського комуністичного терору храм закрито, останнього священника вбито НКВД на електричному кріслі", - зазначає отець Вишковський.

Також 27 жовтня на користь передачі костелу було зареєстровано петицію на сайті Кабміну. Її авторкою виступила відома релігієзнавиця Людмила Філіпович. В тексті вона зазначає, що стан будівлі, постраждалої внаслідок пожежі 2021 року, погіршується.

"Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився", - пише Філіпович.

Релігієзнавиця нагадує, що після пожежі між Мінкультури та парафією св. Миколая Київсько-Житомирської дієцезії римо-католицької церкви було укладено Меморандум про співпрацю. Згідно з ним, держава мала б сприяти передачі будівлі у постійне користування після завершення ремонту, "але в будь-якому разі не пізніше 1 червня 2022 року".

Строк дії документу, нагадує Філіпович, завершився 5 листопада. Втім, Мінкультури та інформполітики все ж артикулює свої плани про передачу будинку костелу громаді. Про це було повідомлено 7 листопада в спеціальному зверненні.

"Міністерство послідовно, крок за кроком після прийняття відповідного урядового рішення вчиняло дії, спрямовані на передачу Костелу релігійній громаді. Дуже багато часу займали питання нормативно-правового забезпечення. Ми підготували необхідні зміни до законодавства. Частина з них вже прийнята", - зазначав тоді т.в.о. міністра Ростислав Карандєєв.

За його словами, наразі очікується, що Верховна Рада прийме зміни до Закону "Про оренду державного майна", що дозволить передати костел громаді в безоплатне і постійне користування. Крім того, наголошується, що досягнуто домовленостей про передання в державну власність від Федерації профспілок України одного з об'єктів культурного призначення - частини будівлі Міжнародного центру культури та мистецтв на вулиці Героїв Небесної Сотні, де здійснено попередні проєктні дослідження, щоб розмістити Національний будинок органної музики.

Що відбувається в Києво-Печерській лаврі: незаконна забудова та ворожнеча

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів, про що розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко. Всі роботи, за його словами, проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Мова про території всередині Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, де розташовано православний монастирський комплекс Української православної церкви на правах оренди.

Також в середині грудня слідчі поліції Київщини і прокуратура спрямували до суду обвинувальний акт щодо митрополита УПЦ. Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.