Хто з мешканців Києва має право на комунальні пільги, пояснили в Пенсійному фонді

Читать на русском

Більш як 120 тисяч осіб у столиці мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що це за категорії населення, як дізнатись про нарахування пільги та як запобігти помилкам під час оформлення документів, розповіли у Пенсійному фонді Києва

Читать на русском
Комунальні послуги, пільги
120 тисяч жителів Києва мають право на комунальні пільги

Більш як 120 тисяч осіб у столиці мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що це за категорії населення, як дізнатись про нарахування пільги та як запобігти помилкам під час оформлення документів, розповіли у Пенсійному фонді Києва

Переваги, як надаються певним категоріям населення на оплату житлово-комунальних послуг, визначені законами України. Хто нині є отримувачем пільг, чи впливає заборгованість на їх призначення, а також, як оформити пільгу у безготівковій формі пояснила в інтерв’ю ВечірнійКиїв  24 березня начальниця Головного управління ПФУ в місті Києві Олена Бойко.

Хто відноситься до пільговиків

Олена Бойко пояснила, що до цієї категорії жителів Києва відносяться особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, а також члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, або члени сімей загиблих (померлих) Захисника та Захисниці України. А також:

  • постраждалі учасники Революції Гідності,
  • учасники ліквідації та потерпілі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, або ж дружини (чи чоловіки) померлого громадянина смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою,
  • ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції та інших силових структур. А також дружини й чоловіки загиблих ветеранів відповідних силових структур,
  • люди, які стали інвалідами під час проходження військової службі та члени сім’ї загиблого, або померлого військовослужбовця також мають переваги на оплату житлово-комунальних послуг.

Сто відсотків пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, 75% надаються учасникам бойових дій, 25% передбачені громадянам, які мають статус діти війни, 50% належать всім іншим категоріям громадян.

Хто  відноситься до пільговиків, яких визначають з урахуванням  сукупного доходу сім’ї

За словами Олени Бойко, насамперед - це учасники війни, а також особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Це і дружини та чоловіки ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які мали третю категорію.

«Закон надає переваги й багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу чи прийомним сім’ям, опікунам, або піклувальникам родин, де проживає троє чи більше дітей. І не забуваймо про ще одну верству це громадяни, які мають статус дітей війни», - пояснила Олена Бойко.

Загалом, додала вона, розподіляються категорії пільговиків в залежності від відсотка отримання пільг, за переліком послуг, на які надаються пільги, кола членів сімей, на яких поширюються пільги.

«Я б ще додала сюди умови визначення права на пільги (з урахуванням чи без урахування сукупного доходу сім’ї пільговика). Для отримання пільги на оплату послуг ЖКГ треба, щоб місячний дохід на одного члена сім’ї не перевищував 4 тисячі 240 гривень», - зауважила Бойко.

Що береться до уваги під час розрахунку розміру пільг

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». В ній затверджено соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

«Головне, на що варто звернути увагу, це те, що при розрахунку сум пільг враховується інформація щодо послуг, якими пільговик фактично користується, технічні умови користування цими послугами та склад сім’ї пільговика», - сказала Бойко.

Пільги поширюються на членів родини пільговиків. До них відносяться:

  • дружина чи чоловік, неповнолітні діти,
  • пільгу можуть мати й неодружені уже повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи або особами з інвалідністю І групи,
  • перевагу у оплаті надають і непрацездатним батькам. А також особам, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика та проживають разом з ним.

Які виплати входять до розрахунку сукупного доходу сім’ї пільговика при визначенні права на пільги

При розрахунку права на пільги окремим категоріям громадян до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

  • пенсія;
  • заробітна плата;
  • грошове забезпечення;
  • стипендія;
  • соціальна допомога (за винятком допомоги при народженні дитини та при усиновленні дитини, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, незалежно від форм власності).

Врахують також при наданні пільги доходи від підприємницької діяльності й допомогу по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Якщо людина має право на пільгу, як її отримати

Необхідно звернутися з відповідною заявою про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг до органів Пенсійного фонду України. Проте, такі заяви із необхідними документами приймаються не лише сервісними центрами Пенсійного фонду.
Відповідні документи можна надати також поштою або в електронній формі.

Можна використати:

  • офіційний веб-сайт Мінсоцполітики та інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
  • мобільний додаток Пенсійного фонду України;
  • веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Інформацію щодо нарахувань та стану виплати пільг одержувачі можуть отримати в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

В Головному управління ПФУ в місті Києві зауважили, що наявність заборгованості по оплаті будь-якої послуги не впливає на надання пільг.

Чи можливо, що командири будуть ставитися до військових з судимістю особливо, чи не використовуватимуть їх, мовляв, як "м'ясо" для відправлення на фронт? Це питання, над яким ми поговоримо разом з ветераном легендарної 47-ї бригади, Миколою Мельником.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.