Чоловік понад три роки не може виселити жінку з квартири, яку він придбав на електронних торгах - що вирішив суд Києва

Квартиру жінки забрали в рахунок погашення заборгованості в розмірі 808 729 гривень та продали на електронних торгах

Суд Києва
Чоловік придбав квартиру та не може виселити з неї колишню власницю

Чоловік придбав ще у 2020 році квартиру на електронних торгах. Йому видали свідоцтво на право власності, але колишня власниця не поспішає залишати її. Він вимагає суд виселити жінку. Про це вказується у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованому в 2024 році.

Чоловік є власником квартири, яку придбав 9 січня 2020 року на електронних торгах. Після отримання свідоцтва про право власності, він звернувся з письмовою вимогою до жінки про звільнення квартири. Чоловік звертався до суду з позовом про зобов'язання жінки не чинити йому перешкоди у здійсненні права користування та розпоряджання належною на праві власності квартирою. 25 листопада 2020 року заочним рішенням суду вимоги громадянина в цій справі задоволено повністю.

2 листопада 2021 року постановою суду частково задоволено апеляційну скаргу жінки. Він зазначає про те, що у її власності наявне нерухоме житлове приміщення, зокрема частина квартири, а тому є тим житлом, яке може бути надано їй у зв'язку з виселенням.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 5 червня 2000 року жінка на підставі свідоцтва про право власності виданого Головним управлінням житлового забезпечення КМДА отримала право власності на квартиру. 15 листопада 2007 року між нею та  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" укладено кредитний договір. Вона отримала від фінустанови кредит на суму 412 080 гривень.

19 вересня 2008 року сторони уклали кредитний договір, відповідно до умов якого жінка збільшила кредит до 61 855 доларів. Цільове призначення кредиту згідно з пунктом 1.1.2.1. договору - придбання об'єкта нерухомості. 30 січня 2014 року заочним рішенням суду, яке набрало законної сили, задоволено позов банку та в рахунок погашення заборгованості в розмірі 808 729 гривень, що утворилася за кредитними договорами, звернуто стягнення на предмет іпотеки - квартиру шляхом її реалізації на прилюдних торгах.

9 січня 2020 року проведено електронні торги з реалізації квартири. Відповідно до протоколу ДП "СЕТАМ чоловіка обрали переможцем по лоту. Йому видали свідоцтво на право власності на квартиру. Жінка проживає у квартирі, що визнавалось нею на судовому засіданні та не залишає її.

Рішення суду 

Позов чоловіка вирішили задовольнити. Жінку виселять з квартири.

"Виселення відповідачки є можливим та необхідним задля забезпечення прав позивача як власника спірної квартири, оскільки неможливість користування своєю власністю є її порушенням, яке триває значний час. Суд не вбачає підстав для задоволення вимог в частині надання їй при виселенні іншого житлового приміщення, а саме частини квартири, оскільки це приміщення не надається відповідачці позивачем, а належить їй на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 25.10.1993 року", - наголосили у суді. 

Максим Бахматов розкриє тему аварійності київських мостів. Він покаже та розкаже про стан мостів у місті, зокрема, про міст біля Деміївки, Дарницький міст та інші. Будемо з'ясовувати, куди ж дівається бюджет, який призначений для доведення до ладу цих споруд. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати вичерпну інформацію щодо цієї важливої теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube