На Київщині з'явилося протирадіаційне укриття майже на 600 осіб: де саме і як воно виглядає

Читать на русском

В укритті можуть перебувати одночасно 590 осіб не менше 48 годин поспіль

Читать на русском
Укриття, чиновники
Укриття з'явилося у новосілківському ліцеї

В укритті можуть перебувати одночасно 590 осіб не менше 48 годин поспіль

Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко урочисто відкрив протирадіаційне укриття у новосілківському ліцеї на Київщині. У відремонтованому приміщенні можуть перебувати 590 осіб. Загалом в споруді можна бути щонайменше 48 годин поспіль. У випадку тривоги окрім учнів та вчителів, також і мешканці громади зможуть перебувати у ньому.

Про це посадовець повідомив на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. На заході з перевірки результатів у ремонті оновленого укриття були присутні також і міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін та заступник міністра Тимур Ткаченко.

За його словами, усіма зручностями безпекової споруди відтепер зможуть користуватись у ліцеї “Ерудит” в Новосілках (Чабанівська громада). Загалом над ним працювали понад 4 місяців. Його площа складає 1075 квадратних метрів.

"Ліцей побудували в 1985 році. В “Ерудиті” здобуває середню освіту понад 1,2 тис. учнів. Діти вчаться у дві зміни. В укритті одночасно можуть перебувати 590 осіб. Є все для зручного розташування дітей та педагогів. А вентиляційна система дозволяє там залишатися людям щонайменше 48 годин поспіль. Приміщення опалюється за допомогою котельні, радіатори обладнані термостатичними клапанами для регулювання температури повітря", - розповів Кравченко.

Кімнати мають розвинену вентиляцію
Кімнати мають розвинену вентиляцію

Також він наголосив, що окрім перебування в укритті під час повітряної тривоги, у ньому можна буде також і проводити гуртки чи спортивні секції. Голова ОВА відзначив, що ще є у такому приміщенні:

  • Централізоване водопостачання,
  • запаси бутильованої води,
  • безперебійне електропостачання,
  • потужний генератор,
  • приміщення для зберігання продуктів,
  • кімната для надання медичної допомоги з необхідними медикаментами,
  • вхід у сховище, пристосований для маломобільних груп населення.
Вигляд зсередини
Вигляд зсередини

На капітальний ремонт шкільного бомбосховища було виділено понад 16 млн грн. З них 11 млн грн - це державна субвенція, а 5 млн грн - гроші від громади.

"За кошти субвенції, яку Уряд виділив Київській області, продовжуємо будувати як прості, так і протирадіаційні укриття. Після реалізації всіх проєктів загальна площа споруд цивільного захисту в громадах збільшиться майже на 11 тис. м².", - заявив він.

Кравченко додав, що влада займається організацією навчального процесу на Київщині, аби дітям було безпечно ходити до школи. Для реалізації цієї мети було відремонтовано вже 900 укриттів. Загалом у школах Київщини їх понад 1,2 тисячі.

Зведення укриттів на Київщині

10 листопада повідомлялось, що у Борисполі Київської області будують велике протирадіаційне укриття на 500 людей. Споруда буде функціонувати на базі місцевого ліцею "Патріот". Через 10 місяців планується урочисте відкриття. Сам сховище замовила Київська ОВА з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Наразі завершується етап робіт по заливці фундаменту. Будівельники готуються до зведення монолітних стін. В укритті будуть: медичний кабінет, ігрові кімнати, овочесховища, кімнати для брудного одягу, для розігрівання їжі, душові, санвузли для дітей, вентиляція, системи кондиціонування, водопостачання, опалення. 

Надійна схованка від бомб агресора

Попри те, що місцева влада різних областей України зайнялась активним зведенням укриттів від російських снарядів, не можна виключати ймовірності, що деякі люди не встигнуть дійти до нього, чи за якимись іншими факторами, не зможуть до нього потрапити, а ховатись від ракет треба, адже це пряма небезпека життю. Викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова розповіла, які ще сховища від російських повітряних атак можуть убезпечити українців.

Найбільш захищеними укриттями є станції метро під землею. Також можна ховатись у підземних паркінгах та укриттях на зупинках. У новобудовах є теж гарне місце перечекати тривогу - зона навколо ліфтової шахти. В Україні, окрім метро, немає укриттів, які б могли захистити від прямого влучання боєприпаса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.