Директору компанії-забудовника загрожує 12 років тюрми за махінації з житлом для військових: про кого йдеться

Читать на русском

Слідство підозрює, що керівник вніс неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт.

Читать на русском
Національна гвардія, будівництво, житло для військових
Збитки оцінюються у 3,6 млн грн

Слідство підозрює, що керівник вніс неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт.

У 2018 році директор підприємства під час будівництва чотирьох 40-квартирних житлових будинків на території однієї з військових частин НГУ у Київській області вніс неправдиві відомості до актів приймання робіт та довідки про їх вартість. Це могло призвести до збитків у 3,6 мільйона гривень. 

Керівнику загрожує до дванадцяти років тюрми з конфіскацією майна. Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону та Офіс Генпрокурора

Забудовнику загрожує до 12 років тюрми
Забудовнику загрожує до 12 років тюрми. Фото - прокуратура

«На факті заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво житлових будинків для військовослужбовців, внаслідок чого нанесено збитки державі в сумі понад 3,6 млн грн, викрито директора комерційного підприємства», - повідомили в Спеціалізованій прокуратурі.

Про яку історію йдеться

Ймовірно, мова йде про справу щодо будівництва чотирьох 40-квартирних житлових будинків на території військової частини №3027 Національної гвардії України у Вишгороді Київської області. За даними судового реєстру відомо, що у червні 2016 року між Базою виробничо-технологічної комплектації Національної гвардії та фірмою «Черкасизалізобетонстрой» було укладено договір на капітальне будівництво. За це мали заплатити 16,4 млн грн. Проте у грудні 2019 року аудит показав, що забудовник міг завищити вартість робіт «без перевищення при цьому загальної ціни договору».

«За результатами проведеного аудиту господарської діяльності Бази ВТК НГУ робочою групою аудиту департаменту внутрішнього аудиту Міністерства внутрішніх справи України було виявлено факти перевищення оплати вартості виконаних робіт за договором підряду на капітальне будівництво № 59 від 21.06.2016 року. Були завищені ціни на будівельні роботи та матеріали, тому ним була здійснена переплата в сумі 1 065 674 грн 16 коп», - заявили в суді представники Нацгвардії.

Наприкінці 2020 року проти забудовника подали позов до Господарського суду, щоб компенсувати збитки. Представники Нацгвардії просили провести судову будівельно-технічну експертизу та відповісти на питання: «Чи відповідають ціни, які заплатили за роботи по актах, цінам, які були у договорі?». Проте суддя Лариса Мальована відмовила у проханні про експертизу.

На будівництві житла могли привласнити мільйони
На будівництві житла могли привласнити мільйони

Забудовник доводив, що роботи приймалися НГУ без зауважень та будівництво було здано у строки визначені договором.

«Вимагаючи повернення коштів за договором, (НГУ) фактично вимагає перегляду ціни договору після його виконання, що є порушенням вимог чинного законодавства», - йдеться у висновках судді.

Вже у квітні 2021 року Лариса Мальована вирішила відмовити НГУ. Це рішення не оскаржували та воно набрало законної сили у червні 2021 року.

Скандали із забудовою для військових

Широкого розголосу набрав скандал із будівництва житлового комплексу Forest Land в Бучі Київської області. У 2017 році МВС з державного бюджету отримало на будівництво та придбання житла для військовослужбовців Національної гвардії 200 мільйонів гривень.

Як писав сайт «Слово і діло», за версією обвинувачення, забудовник Андрій Немерюк організував схему заволодіння 17,3 млн грн НГУ, які були виділені з державного бюджету на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Як встановили детективи, він залучив до свого плану начальника управління розквартирування та капітального будівництва логістики Головного управління НГУ Леоніда Сікору, керівника фінансового відділу цього ж управління НГУ Модлінського та директора ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитра Лашковіцера та керівника ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Олега Войналовича.

У вересні 2020 року Немерюка оголошували у розшук. У тому числі міжнародний. 

За останніми даними, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду та Касаційний кримінальний суд ВС розглянули скаргу адвоката Немерюка на повідомлення про підозру. 

Інформатор писав, що київський забудовник отримав підозру за ухиляння від податків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.