Під Києвом виготовляють сучасні модульні будинки: чому їх називають «рухома нерухомість»

Читать на русском

Модульні будинки можна швидко звести, облаштувати й заселити, що актуально саме сьогодні, коли тисячі українців втрачають домівки через обстріли, а таке житло коштує значно менше, ніж капітальне. Саме тому для переселенців встановлюють модульні містечка в багатьох областях країни.

Читать на русском
Нерухомість, Київ
Модульне житло збирається, як конструктор

Модульні будинки можна швидко звести, облаштувати й заселити, що актуально саме сьогодні, коли тисячі українців втрачають домівки через обстріли, а таке житло коштує значно менше, ніж капітальне. Саме тому для переселенців встановлюють модульні містечка в багатьох областях країни.

На заводі під Києвом роблять сучасне модульне житло з довічною гарантією. Завод Hutjet відкрився у Броварах неподалік Києва ще у жовтні 2023 року. Зараз на ньому працюють майже 100 спеціалістів. А потужності виробництва дозволять збирати близько 450 модульних будинків щороку. Про це пише Телеграф.

Завод у Броварах - персонал ще продовжують добирати

Засновник компанії Hutjet Сергій Самусєв прототипи модульних будинків створив у 2018-2019 роках. А в жовтні 2023 року в Броварах, що неподалік Києва, він відкрив завод. Виробництво площею 12 тис кв м побудували в індустріальній частині міста.

"Великі виробництва повинні розташовуватися на периферії, щоб не перенасичувати міста, тому ми вибрали Бровари. Це зручно з економічної точки зору та логістики", – пояснює комерційний директор Hutjet Максим Хижняк.

В офіційних релізах після запуску заводу йшлося, що потужності виробництва дозволять збирати близько 450 модульних будинків щороку, а на підприємстві працюватимуть 300 людей. Зараз, як заявляють у Hutjet, на заводі працюють менше ста людей, хоча персонал ще продовжують добирати.

Обсяг інвестицій у запуск заводу не розголошують.

Будинок-конструктор

Виробник пропонує понад десять житлових серій, які можна стикувати, як конструктор, і так само розбирати. Модулі однієї серії сумісні один з одним. Особливістю таких будинків є те, що в міру збільшення сім’ї можна докуповувати модулі і приєднувати їх до готового житла. Так будинок може рости вертикально і стати двоповерховим або горизонтально. Сім’ї з чотирьох людей для встановлення двоповерхового модульного будинку вистачить кількох соток землі.

"У нашій лінійці є будинки площею 45 квадратних метрів, розраховані на одну людину, і будинки для сімей до 250 "квадратів", – каже Максим Хижняк.

Стартовий модуль площею 45 кв м самодостатній. Там є кухня, диван, санвузол і телевізор. До цього модуля можна додати одну або кілька спалень, збільшивши загальну площу житла. Основа будинку – проклеєний дерев’яний каркас, утеплений базальтовою ватою з вентильованим фасадом. Для опалення можна використовувати стандартні та нестандартні рішення.

"Використовуємо кондиціювання, електричну підлогу, тепловий насос та водяну підлогу. З нестандартних рішень – автономний дизельний двоконтурний опалювач, який нагріває теплоносій для водяної підлоги. Ним також можна нагрівати воду в бойлері. Можна обігрівати електрикою", – пояснює Хижняк.

За його словами, проєктування підведення комунікацій для модульних будинків майже не відрізняється від таких робіт для звичайних будинків. Якщо на ділянці нема комунікацій, то можна зробити свердловину для постачання води, септик замість каналізації та генератор або сонячні панелі для живлення.

Мінімальна вартість готового будинку – 1 тис дол за кв м. Ціна залежить від якості оздоблювальних матеріалів, техніки та додаткових опцій.

Модульний будинок - рухома нерухомість

Однією з родзинок модульних будинків є те, що їх можна перевозити будь-куди. Дім може мандрувати за своїм власником упродовж життя. Розміри модулів прораховані таким чином, щоб їх можна було транспортувати. Конструкція витримує навантаження під час перевезення та розрахована на велику кількість релокацій. Встановлений на ділянці будинок разом з оздобленням можна завантажити краном на колісну платформу та перевезти.

"На новому місці будинок можна встановити за добу. Переїзд займає близько двох діб", – каже Хижняк.

Є будинки, які можуть самостійно підніматися та опускатися на гідравлічних домкратах. Їх можна завантажити на платформу та вивантажити без крана. Запити на купівлю будинків Hutjet є не лише з України, а й з Канади, США та країн ЄС.

"Ми прорахували передзамовлення, але ще не доставляли будинки в ці країни. Потрібно вирішити питання з логістикою", – розповідає Хижняк.

За його словами, будинок для ринку Північної Америки повністю переробили під їхні стандарти. У підсумку він вийшов трохи дорожчим, але при цьому в кілька разів дешевшим, ніж те, що пропонується на американському ринку.

Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.