Під час благоустрою Оболонського острова знищили популяцію червонокнижних півників - екологи

Роботи з облаштування острова проводилися без узгоджень з екологами, через це робітники "не помітили" популяцію червонокнижних сибірських півників, рослин, що є на межі вимирання в Україні: їх просто викосили, а замість них висадили газонну траву

Знищення червонокнижних рослин під час благоустрою Оболонського острова екологи
Зараз на місці, де росли червонокнижні сибірські півники, - газонна трава. Фото КЕКЦ

Під час будівництва відпочинкової зони на Оболонському острові було знищено популяцію червонокнижних рослин. Йдеться про півники сибірські, багаторічну рослину, що занесена до Червоної книги України через вразливість - її майже не залишилося у природі через викошування та осушення боліт і заплавних луків. У Києві саме на Оболонському острові, біля води, знаходилася одна з найбільших популяцій цих трав'янистих рослин, тепер замість них висаджено звичайну газонну траву.

На сполох почали бити екологи Київського еколого-культурного центру. За словами Володимира Борейка, його очільника, рослини було знищено під час робіт з побудови зони відпочинку. Саме ж будівництво проходило без будь-яких узгоджень з екологами.

"Знищено унікальну природу заповідного острова Оболонський, який входить до регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови". Без жодних погоджень на острові знесли бульдозерами одну з найбільших у місті популяцію червонокнижних рослин - півників сибірських. Замість них посаджено звичайну газонну траву", - зазначив Володимир Борейко у дописі КЕКЦ на Facebook.

Еколог стверджує, що його Центр проводитиме екологічний аудит острова. Після того, як фахівці зафіксують справжній масштаб руйнування екосистеми та встановлять збитки, - підготують звернення до київської прокуратури.

Зазначимо, що в Україні півники сибірські ростуть на південній межі свого ареалу, тому є рідкісними і вразливими. Найбільші популяції знайдені на Прикарпатті, Закарпатті, в Поліссі, Розточчі, на заході Подільської височини. Їх знищенню сприяють збирання квітів для букетів, викошування та осушення боліт і заплавних луків. Вид охороняють у заповідниках і національних парках.

Екологічні проблеми Києва: можуть висохнути ще 7 великих озер, а у Гідропарку треба заборонити кронувати дерева

Нагадаємо, нещодавно київські екологи закликали припинити кронування дерев у міських парках, скверах та зелених зонах. Зокрема, обрізання крон у дерев на Венеційському острові ("Гідропарк"), за словами фахівців, призвело до збільшення їхньої зараженості омелою, а також загалом - до зменшення зелених зон. Також експерти звертають увагу на корупційні ризики: КП "Київзеленбуд" та "Плесо", на їхню думку, можуть банально заробляти на продажі деревини до "шашличниць".

Також досить різкою була оцінка з боку екологів ситуації з Синім озером, що повністю висохло на Виноградарі напочатку 2024 року. За словами екологів, повторення цієї ситуації є питанням часу. Оскільки в руках забудовників та комерційних структур Києва знаходяться принаймні сім великих озер, ще до дюжини водойм доступ обмежений чи повністю перекритий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube