Храму на Оболоні бути: Віталій Кличко не підтримав петицію киян

Читать на русском

Міський голова зазначив, що будівництво церкви Пресвятої Трійці на вул. Північній було затверджено ще у серпні 2021-го у рамках детального плану території, а земельна ділянка, закріплена за спорудою, призначена для громадських будівель та споруд

Читать на русском
Віталій Кличко не підтримав онлайн-петицію про призупинення будівництва храму УГКЦ на Оболоні
Мешканці півночі Оболоні вже декілька разів збиралися на акції протесту проти будівництва храму біля дитсадка

Міський голова зазначив, що будівництво церкви Пресвятої Трійці на вул. Північній було затверджено ще у серпні 2021-го у рамках детального плану території, а земельна ділянка, закріплена за спорудою, призначена для громадських будівель та споруд

Міський голова Києва Віталій Кличко відмовив мешканцям Оболоні у задоволенні петиції, в якій ті просили про зупинку будівництва храму УГКЦ на вул. Північній. Резонансна історія сягає ще 2017 року, коли Київрада виділила землю під храм Пресвятої Трійці. В УГКЦ підкреслюють: проводилися громадські обговорення, і ділянку виділили згідно з законом. Мешканці ж стверджують, що рішення було прийнято значно пізніше, 2021-го, а слухань чи публічного діалогу не було.

Позиція міського голови викладена у його відповіді на онлайн-петицію, що була зареєстрована на сайті Київської міськради ще 4 квітня, та набрала більше за 6 тисяч підписів представників місцевої громади. У ній Віталій Кличко пояснює: будівництво храму на вул. Північній було затверджено ще у серпні 2021-го у рамках детального плану території, а земельна ділянка, закріплена за спорудою, призначена для громадських будівель та споруд - відтак, для будівництва храму УГКЦ.

"Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника. Скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється за заявою замовника, за рішенням суду... Наразі підстави для припинення права користування земельною ділянкою відсутні", - зазначив Кличко у відповіді, водночас "підказавши" ініціативній групі наступний крок.

Зазначимо, що у своїй петиції мешканці просили міську владу зважити їхні аргументи щодо необхідності зупинення будівельних робіт на вул. Північній: зокрема, зазначили, що будівельні роботи шкодять здоров'ю дітей, що відвідують дитсадок поруч. Також оболонці скаржилися на наслідки будівництва церкви в майбутньому: збільшення транспортного потоку, перевантаженість сміттєзбірників, навантаження на електричну систему, ймовірне скупчення "жебраків і безхатьків", а також на майбутні "храмові дзвони".

"Проведення похоронних обрядів та процесій, відспівування покійних, тощо, матимуть негативний вплив на психічне здоров’я дітей, які перебуватимуть в освітніх закладах чи на дитячих майданчиках, які будуть знаходитись в безпосередній близькості до храму", - писали оболонці, закликаючи Київраду до "політичних рішень" з метою "недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою".

Також мешканці вул. Північної і навколишніх вулиць мікрорайону ще раз повторили тезу про те, що будівництво, буцімто, проводиться без проведення "актуальних громадських слухань". На їхню думку, рішення не враховує їхні інтереси, як місцевої громади. Втім, адміністратор Парафії Пресвятої Трійці, отець Андрій у коментарі Інформатору розповідав, що усі необхідні дії, в тому числі - громадські обговорення, проводилися ще на етапі отримання дозвільної документації з 2017 року.

Паркан, тітушки, колокольня: як історія мало не вилилася у силове протистояння

Нагадаємо, Інформатор писав про протести під час будівництва храму Пресвятої Трійці УГКЦ, що почалися у першій декаді квітня. Тоді протистояння мало не перейшло до силової фази: ввечері 1 квітня дехто з місцевих мешканців спробував повалити паркан, що оточує будмайданчик, і пошкодив майно Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ.

Також ми детально аналізували позиції обох сторін конфлікту у публікації про будівництво храму: мешканці вважають, що варто буде очікувати на наплив авто, безхатьків тощо, а в УГКЦ наполягають на тому, що мешканці Оболоні таки схвалили розташування храму на ділянці по вул. Північній.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.