Головлікар Охматдиту відповів Інформатору, що не може пояснити, як сталося, що перемогу в тендері на відбудову лікарні отримала порівняно невелика компанія, бо не був його організатором
Скандал з тендером на відбудову дитячої лікарні Охматдит, яка постраждала після російської атаки 8 липня цього року, не вщухає. Хто саме визначав критерії для переможця, та хто входив до конкурсної комісії, яка займалася цим приватним тендером, - поки залишається таємницею. А у самому Охматдиті Інформатору відповіли: пояснити нічого не можуть, бо не були організаторами тендеру.
Інформатор запитав лікарню «Охматдит» про те, хто входив до конкурсної комісії, яка обрала такого переможця, що це викликало шквал критики у суспільстві. В лікарні відповіли, що вони не є організаторами тендеру, тому не можуть нічого пояснити.
Дійсно, відбір учасників проходив не на звичному державному сайті Prozorro, а на тендерному майданчику «Smarttender». Тобто це був приватний конкурс, де найдешевшою була пропозиція у 42 млн грн, а найдорожча - 625 млн грн.
Організатором тендеру був благодійний фонд «Охматдит - Здорове дитинство». Але й фонд не обирав підрядника.
"Ми могли лише рекомендувати. Юридичні консультанти порадили скористатися досвідом міжнародних компаній в проведені тендерів. А це конкретні критерії, за якими оцінюють учасників тендеру", - писав голова благодійного фонду “Охматдит – Здорове дитинство” Євген Вембер.
До фіналу дійшло три компанії, одна з яких, фірма «ДАК», була пов’язана з тестем Насірова Олександром Глімбовським. Інший претендент на відбудову лікарні – компанія «МЕГА ПРОФІТ ГРУП» мала «численні записи про відкриті судові провадження». Так перемогу отримала фірма «Буд-технолоджі», яка пропонувала відновити медичний заклад за 307 млн 447 тис. 003 грн.
Благодійники, які внесли свої кошти у фонд відновлення лікарні, стали запитувати, яким чином обрали фірму з однією з найдорожчих пропозицій.
Люди вимагали пояснень та нагадали, що закупівля не підпадає під дію закону, «тому немає відповідальності за прийняття того, чи іншого рішення».
«Рішення приймається виключно на підставі суб’єктивної думки якоїсь робочої групи та представників благодійного фонду. І це рішення, базувалося не на принципах економії коштів, конкуренції та добропорядності, а на якихось «інших» принципах», - заявив під дописом про переможця Руслан Луценко.
Нагадаємо, що для відбудови «Охматдиту» проведуть новий тендер й займатиметься цим Міністерство охорони здоров`я. Для цього благодійний фонд мав перерахувати зібрані кошти на рахунки лікарні.
За інформацією аналітичної платформи YouControl, «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ОХМАТДИТ – ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» зареєстрували у липні 2022 року у столичній квартирі. Серед засновників фонду вказані Соломія Вітвіцька, Юрій Горбунов, Євген Вембер, Світлана Розборська, Євгеній Солодко та Оксана Соколовська. Через Вембера фонд пов’язаний з фірмами «НЕВЕПАБЛІК» та "ДЖЕНСЕР". Ці компанії мають широкий спектр діяльності: від консультування до торгівлі одягом та ліками.
«Для контролю прозорості та доброчесності проведення тендерної процедури та оцінки учасників до Консультативної ради увійшли незалежні експерти з досвідом роботи у сфері будівництва», - йдеться у заяві благодійного фонду.
Але ці відомі прізвища, які є засновниками фонду, не можна назвати експертами у сфері будівництва. Так хто ж тоді обрав «Буд-технолоджі» та чи не повториться таке знов?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.