На столицю очікує весняний двомісячник великого прибирання, збільшення терміну роботи літніх майданчиків біля закладів харчування та створення цифрового сервісу для паркування осіб з інвалідністю
У Департаменті територіального контролю поділилися великими планами щодо благоустрою в Києві на 2025 рік. Найбільшу увагу мають приділити новому механізму розміщення тимчасових споруд, боротьба з якими зі змінним успіхом тривала впродовж 2024-го. І є надія, що нарешті буде наведений лад у паркувальній сфері, зокрема, права захисників та осіб з інвалідністю на безоплатне паркування будуть все ж таки забезпечені.
Про це у Департаменті територіального контролю повідомили за результатами брифінгу, що був проведений спільно з комунальними підприємствами “Київблагоустрій” та “Київ.Прозоро”. Найбільш актуальним є порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Наразі він передбачає проведення аукціонів через систему “Прозорро.Продажі”, що в ідеальному варіанті надає підприємцям рівні можливості, киянам - комфортний простір, міському бюджету - надходження, а департаменту - можливість регулювати кількість об’єктів та гармонійно інтегрувати їх у місцевість.
За словами директора КП “Київ.Прозоро” Ігора Горобця, критерій перемоги в аукціоні один – найбільша сума, запропонована місту. Переможець отримує дозвільну документацію терміном на 5 років з можливістю пролонгації ще на 5 років. Але всі тимчасові споруди матимуть кілька затверджених архетипів, яких потрібно буде дотримуватися.
З огляду того, що до літа не так вже й далеко, у департаменті взялися за проєкт рішення щодо розміщення майданчиків біля закладів харчування. Обіцяють, що цього року вони не заважатимуть пішоходам і не псуватимуть архітектуру та зелені зони. Втім, працювати будуть довше, ніж зазвичай: у центрі розміщувати вуличні меблі на літніх майданчиках дозводять з 1 квітня до 15 листопада, а в інших районах - взагалі цілий рік.
“Для інших видів майданчиків будуть напрацьовані інші терміни. Крім того, планується переглянути оплату за влаштування майданчиків для харчування, яка не мінялась вже більше ніж 10 років”, - зазначив перший заступник директора Департаменту територіального контролю Михайло Абрамов.
Є надія, що і застосунку “Київ Цифровий” з’явиться нова опція для паркування осіб з інвалідністю. У 2024-му подібна була створена для захисників і надає право на безоплатне паркування на комунальних паркувальних майданчиках. Поки з місцями для автівок маломобільних людей у Києві справжній хаос - їх займають будь-де, позбавлюючи можливості людей з інвалідністю припаркуватися.
Крім того, у найближчих планах - весняний двомісячник з благоустрою, з обранням районів-переможців. А також продовження процесу декомунізації та дерусифікації столиці - на черзі п’ять пам’ятників, що будуть демонтовані, зокрема Максиму Горькому, який також відправиться до музею авіації імені Антонова.
Як розповідав Інформатор, Київрада підготувала перелік вулиць, де встановлення майданчиків буде під забороною, також усі майданчики розділять на декілька типів. Так, у столиці визначать три типи літніх майданчиків, щоб встановити, які з них можна розміщувати на центральних вулицях столиці. Наприклад, закриті всесезонні майданчики заборонено буде ставити у межах зон міста, що охороняються UNESCO - біля Лаври та Софії.
Перший тип - літній майданчик, який розміщується на відкритому повітрі, він може працювати цілий рік. Другий тип - відкритий (сезонний) майданчик, що розміщується на відкритому повітрі (під тентами, на верандах), і не має закритого приміщення для перебування людей. Такий майданчик може розміщуватись біля ресторану, бару, кафе, їдальні, закусочної, піцерії, кулінарії. Третій тип - закритий всесезонний майданчик біля закладу харчування, влаштований з полегшених конструкцій та встановлений тимчасово без улаштування фундаменту і не є капітальною спорудою.
Також ми розповідали, що Департамент територіального контролю Києва демонтує термінали самообслуговування. Передовсім, взялися за ті з них, що розміщені у Печерському районі столиці. Комунальники кажуть, що проблема у відсутності дозвільних документів або в тому, що вони прострочені. А ще - деякі термінали "поповняшки", як виявилося, не відповідають високим естетичним стандартам комунальників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.