Відновлення Охматдиту: корпуси вже готові до ремонту, а у головному навіть приймають пацієнтів

Вікна, винесені вибуховою хвилею, закрили плівкою та фанерою, загерметизувавши новий корпус, а зі старого, де було зруйновано ціле крило (і де загинула лікарка, яка виводила дітей до укриття), нині зробили склад: там зберігають ящики та обладнання

Відновлення НДСЛ Охматдит Київ наслідки ракетного удару 8 липня
За менш, ніж тиждень з моменту ракетної атаки небайдужі українці, малі бізнеси та великі підприємства зібрали більше за 800 млн грн на відбудову "Охматдиту"

На тендер із відновлення зруйнованого російською ракетою корпусу лікарні "Охматдит" відгукнулися аж 14 компаній. Тим часом саму лікарню вже привели до робочого стану: вікна, винесені вибуховою хвилею, закрили плівкою та фанерою, загерметизувавши новий корпус. А зі старого, де було зруйновано ціле крило (і де загинула лікарка, яка виводила дітей до укриття), нині зробили склад - там зберігають ящики та обладнання. Вірогідно, його долю ще не вирішено.

Як налагодили роботу Охматдиту

Інформатор навідався до НДСЛ Охматдит у Києві, що 8 липня стала ціллю для російських ракет. Нині біля корпусів налагоджено роботу охорони лікарні - працює пропускний режим, і будь-хто на територію не пройде.

Приймання дітей, за нашими спостереженнями, ведеться у головному корпусі лікарні (тому самому, де вибило майже всі вікна та внутрішні двері). Його вже загерметизовано - усі вікна затягнуто плівкою чи фанерою. Всередині - є світло, адже, щоб заживити корпуси Охматдиту, ДТЕК Київські електромережі пропрацював майже добу, налагоджуючи три тимчасові підстанції.

Інші корпуси тільки приводяться до робочого стану. Найстарший, 120-річний, збудований ще меценатом Миколою Терещенком спільно з двома іншими київськими купцями, у МОЗ нібито планують зносити - столичні пам'яткоохоронці вже звернулися до Кабміну з петицією про збереження спадщини. Завали біля самого корпусу нині вже розібрані (втім, є трохи арматури, яку поки не вивезли, а також чомусь стоїть понівечена автівка).

Сама будівля старого корпусу з виду тримається міцно - а зруйнована частина становить не більше за 15% від усієї будівлі. Нині у приміщеннях зберігають речі, які зносять з нових корпусів: Інформатор побачив, як робітники заносили до приміщень якісь ящики.

Хто хоче взятися за відбудову

Тим часом за менш ніж тиждень з моменту ракетної атаки небайдужі українці, малі бізнеси та великі підприємства зібрали більше за 800 млн грн на відбудову "Охматдиту". Цієї суми може вистачити на відбудову та відновлення зруйнованих корпусів. Але, зважаючи, що кошти недержавні, звичайні процедури (тендер-відбудова) тут неприпустимі. Відтак, зробили вийняток: тендер на відновлення НДСЛ проводить "Благодійний фонд "Охматдит – здорове дитинство", недержавна установа.

Цей тендер спеціально проводять не у державній системі "Прозорро", а на комерційному майданчику. Тому правила відрізняються від тих, що діють на державних платформах: переможця визначать не за ціною пропозиції, а по сумі балів за різними критеріями оцінки. А тим часом на тендер з відбудови корпусу лікарні "Охматдит" вже відгукнулися 14 компаній. Найдешевша пропозиція сягає 42 млн грн (тут і далі без ПДВ), найдорожча – 625 млн грн.

Цікаво, що організатори тендеру не вказували очікуваної вартості. Учасники подавали свої пропозиції, виходячи з власної оцінки того, скільки має коштувати виконання робіт по 21 позиції разом із проєктуванням (наприклад, заміна вікон з алюмінієвого профілю, заміна пошкодженого лінолеуму тощо). А вже після отримання пропозицій мають відбутись додаткові перемовини з учасниками для остаточного відбору переможця.

Нині на тендер записалися такі учасники:

  • ТОВ "Глассо" – 41,8 млн грн;
  • ТОВ "Ідеалбудльвів" – 118 млн грн;
  • ТОВ "Макростандарт" – 131 млн грн;
  • ТОВ "БК Київградосервіс" – 178,2 млн грн;
  • ТОВ "Ріола-модуль лтд" – 179,2 млн грн;
  • ТОВ "АлюГласс Констракшн" – 185,5 млн грн;
  • ТОВ "Комбінат Будмонтаж" – 185,6 млн грн;
  • ТЗОВ "Компанія Інстал Груп" – 220,4 млн грн;
  • ТОВ "Мега профіт груп" – 263,5 млн грн;
  • ТОВ "Араксбуд" – 264 млн грн;
  • ТОВ "Укрбуд-Проект-Реконструкція" – 296,3 млн грн;
  • ТОВ "Буд-Технолоджі" – 307,4 млн грн;
  • ТОВ "ДАК" – 309,8 млн грн;
  • ТОВ "Алсвіт плюс" – 645,2 млн грн.

Благодійний фонд "Охматдит" вже сформував дефектний акт на виконання робіт. У ньому вказані обсяги робіт, які, можливо, й непотрібно буде виконувати. Наприклад, замовник вказав, що необхідно понад 4 тисячі квадратних метрів вентильованого фасаду "Terreal" (з керамічної плитки та майже 3 тисяч кв. м фасадної системи "Reynaers" (композитні панелі).

Тобто йдеться про повну заміну фасадів. Тоді як із фотографії у технічному звіті самого "Охматдиту" видно, що постраждали не всі панелі. До речі, на тендерному майданчику не оприлюднено даних про терміни онлайн перемовин замовника з учасниками. Планується, що підрядник зрештою має виконати ремонт внутрішніх приміщень і заміну вікон за 45 днів, а фасадні роботи завершити за 5 місяців.

Як росіяни знищували "Охматдит": жахливі кадри облетіли весь світ

Нагадаємо, як розповідав Інформатор, внаслідок ракетної атаки 8 липня у Києві сильних пошкоджень зазнала лікарня Охматдит. Світлини з головним корпусом, у якому вибило вікна та очевидні інші руйнування, опублікував президент Володимир Зеленський, зазначивши, що Київ та інші міста атакували понад 40 ракетами різних типів. Найбільш постраждало токсикологічне відділення лікарні: його фактично зруйновано, і кияни приходять до Охматдиту допомагати розбирати завали.

Безпосередньо у день атаки ми зробили страшні кадри руйнувань та людського болю у "Охматдиті". Здавалося б, на цивільний об'єкт, як от дитяча лікарня, у росіян не підніметься рука, утім жорстока реальність диктує протилежне. Важкі уламки, вибите й розкидане на сотні метрів скління вікон, знищені стіни, цілі палати, зруйноване токсикологічне відділення - далеко неповна картина того, як виглядає Охматдит після варварського удару Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube