Переможцем тендеру на ремонт обрано запорізьку фірму Буд-технолоджі, яка мала третю за дороговизною пропозицію серед 14 претендентів
Тендер на обрання підрядника на відбудову нового корпусу Охматдиту, що проводився не у державній системі "Прозорро", а на комерційному майданчику, закінчився комерційним, точніше, корупційним скандалом. "Благодійний фонд "Охматдит" визначив його переможцем запорізьку фірму "Буд-технолоджі", яка тепер повинна відремонтувати корпус лікарні, що зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу у липні. Компанія запропонувала виконати роботи за 307 млн грн, і це третя за вартістю пропозиція - 11 інших учасників були готові працювати за значно менші гроші.
Як вже повідомляв Інформатор, організатори тендеру не вказували очікуваної вартості - учасники подавали свої пропозиції, виходячи з власної оцінки того, скільки має коштувати виконання робіт по 21 позиції разом із проєктуванням. А вже після отримання пропозицій мали відбутись додаткові перемовини з учасниками для остаточного відбору переможця. Однак, як повідомляє сайт “Наші гроші”, з жодним з тих, хто запропонував виконати роботи значно дешевше - від 42 до 286 млн грн - перемовини не велися.
За інформацією, яку НДСЛ Охматдит розмістила в соцмережах, проведений конкурсний відбір не був тендером в розумінні Закону Про публічні закупівлі, а приватним конкурсом, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами. Наразі сума, зібрана на рахунку Благодійного фонду “Охматдит”, становить 378 665 380 грн. Також на рахунку лікарні зібрано ще 297 127 770 гривень. Загалом станом на 31 липня 2024 року, на рахунку фонду та лікарні було зібрано 675 793 150 гривень. Ще понад 320 млн гривень зібрано United24.
“За результатами, отриманими робочою групою, був визначений потенційний переможець. У подальшому протягом 3 робочих днів юридичною компанією "Столична правова фундація", залученою фондом, був проведений юридичний аналіз переможця з приводу доброчесності. Після чого був обраний остаточний переможець, а саме ТОВ "БУД-ТЕХНОЛОДЖІ", вартість пропозиції без ПДВ: 307 447 003 грн”, - йдеться у дописі “Охматдит”.
Чому були проігноровані більше дешеві пропозиції, яких було аж 11, замовник не пояснює. При цьому “Наші гроші” звертають увагу на те, що з тих самих невідомих причин замовник не помітив деякі проблеми у пропозиції переможця. Наприклад, вказана будівельна техніка не зможе використовуватися для монтажу фасадів вище другого поверха. Або те, що у переможця немає ніякої інформації про обладнання, потрібне для монтажу плитки. Або те, що ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" (великі темного кольору на фото корпусу) та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями, які є найбільшою статтею видатків переможця, у "Буд-технолоджі" коштує вдвічі більше, ніж у інших, більш дешевих, учасників конкурсу.
За даними “Наших грошей”, ТОВ "Буд-технолоджі" зареєстровано у Запоріжжі зі статутним капіталом 5 тисяч гривень. У державних тендерах компанія участі не брала, а приміром досвіду виконання аналогічних робіт завантажила договір підряду з ТОВ "Крам-інвест" на будівельні роботи по клініці в Запоріжжі по вул. Святого Миколая, 27. З публічного повідомлення про будівництво запорізької клініки "UniClinic" відомо, що воно було реалізовано запорізькою компанією-забудовником “Sensar” Марка Марченка.
Він зі своїм партнером Євгеном Шаленним з 2015 року розвивали у Запоріжжі місцевий осередок партії “Самопоміч”. У 2017 році Марченка затримували за фіктивні акти виконаних робіт по будівництву в Запоріжжі та Мелітополі на суму 87 млн грн. У 2022 році виявилось, що “Буд-Технолоджі” і “Sensar” мають землю у зеленому передмісті Львова нібито для будівництва реабілітаційного центру для воїнів АТО. Однак виявилось, що 99% площі забудови мав зайняти торгово-розважальний центр.
Нагадаємо, днями Інформатор навідався до лікарні, яку вже привели до робочого стану. Вікна, винесені вибуховою хвилею, закрили плівкою та фанерою, загерметизувавши новий корпус. А зі старого, де було зруйновано ціле крило, нині зробили склад - там зберігають ящики та обладнання. Приймання дітей ведеться у головному корпусі лікарні (тому самому, де вибило майже всі вікна та внутрішні двері). Його вже загерметизовано - усі вікна затягнуто плівкою чи фанерою, всередині є світло.
Крім того, ми розповідали, що кияни вимагають не зносити 130-річну будівлю лікарні, про яку очільник МОЗ Віктор Ляшко висловився, як про ту, що, нібито, не підлягає відновленню. Кияни звернулися до Кабміну з петицією, автор якої, активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов, просить забезпечити виконання вимог Закону "Про охорону культурної спадщини" та міжнародних пам'яткоохоронних зобов'язань шляхом реставрації та відновлення історичного корпусу лікарні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.