Офіс конярів на Київщині здають в оренду за 2 тисячі гривень: оголошено аукціон

Фонд держмайна шукає орендаря для державного підприємства «Конярство України», який на 5 років отримує право користуватися нерухомістю площею 2 тис. 430,5 м кв. у Броварах на Київщині.

конярство, Київська область, аукціон, СБУ
Аукціон пройде 28 березня

Комплекс будівель та споруд площею 2 тис. 430,5 м кв. по вулиці Олега Онікієнка, 77 Б у Броварах на Київщині планують передати в оренду за початковою ціною у 2 тис. 430,50 грн без ПДВ. Це майно державного підприємства «Конярство України». Період уточнень по аукціону триватиме до 27 березня. 

Аукціон призначений на 28 березня 2024 року. Кожен з учасників має зробити гарантійний внесок у 151 тис. 400 грн. Про це написано в оголошенні на сайті Рrozorro.sale

«Орендар має право за згодою балансоутримувача (державного підприємства «Конярство України» - ред.) проводити поточний та/або капітальний ремонт майна і виступати замовником на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення ремонту. Здійснювати невід’ємні поліпшення майна», - йдеться у проєкті угоди.

Згідно з документом, державне підприємство отримуватиме 30% від орендної плати, а державний бюджет – 70%.

Що відомо про «Конярство України»

За інформацією аналітичної платформи YouControl, ще у 2015 році було порушено справу про банкрутство державного підприємства. Розгляд у суді ще триває

Нагадаємо, що ДП «Конярство України» створили 2010 року після реорганізації конярства урядом Азарова. Колись самостійні державні кінні заводи стали філіями державного підприємства. Вони мають право не тільки розводити коней, але й вирощувати зерно.

У серпні 2020 року СБУ повідомила, що виявила механізм доведення до фіктивного банкрутства «одного із найбільших державних підприємств у сфері тваринництва із розгалуженою мережею регіональних філій». Ймовірно, малося на увазі кінні заводи. 

«За даними досудового слідства, протягом 2018-2019 років керівництво держпідприємства підписало кілька десятків завідомо збиткових договорів із підконтрольною їм агрофірмою. Посадовці сприяли укладанню контрактів про надання господарських послуг та закупівлю сільгосппродукції за завищеним цінами», - повідомляли в службі безпеки.

Аудит держпідприємства показав мільйонні збитки.
Аудит держпідприємства показав мільйонні збитки.

 

Як це виглядало на практиці встановив аудит. У філії є земля в постійному користуванні, але здати в оренду її не можна, а обробляти повністю власними силами філія не в змозі. Керівник філії підписує угоду з приватною агрофірмою й та обробляє землю та отримує за це гроші від філії. Потім приватна агрофірма купує у держпідприємства в особі філії врожай, який сама виростила. В цьому колообігу грошей виходило так, що філія ще й лишалася винна грошей партнерам. 

Тобто перед комерсантами штучно формувався борг, який можна було б віддати коштом майна держпідприємства. Головним активом ДП «Конярство України» є земля. За різними оцінками, від 40 тисяч до 56 тисяч гектарів.

Про таку схему на пресконференції у Києві у липні 2020 року розповідали керівники філій «Конярства України». Окрім штучних боргів згадали схеми з незаконного отримання прибутку з обробки земель.

 

«Під час реформування агропромислового комплексу тваринництво загалом, а особливо конярство, зазнало найбільших втрат. Коні роздавалися, продавалися, кіньми виплачували заробітну плату. В Тернопільській області до 1997 року були два кінні заводи та 18 племінних конеферм. На сьогодні не залишилося жодного кінного заводу й жодної племінної ферми. Наразі конярам доводиться їздити селами та жебракувати, оскільки коней банально нічим годувати. Що це, якщо не злочин?», – заявив на той час директор філії «Західний племконецентр» Юрій Волинець.

 

На початку березня 2024 року вийшло розслідування, що родина колишнього поліцейського з Бердянська Віталія Бровко, який зараз очолює ДП «Конярство України», за останні роки нібито поповнила автопарк елітними «залізними конями». 

Інформатор писав, що Житній ринок у Києві шукає нового орендаря на аукціоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ