Дихати важко: до кінця тижня у Києві повітря буде забруднене діоксидом азоту

Тенденцію до подальшого зростання має рівень діоксиду азота, що вже кілька днів поспіль накопичується у приземному шарі повітря

забруднення повітря
Водночас на найближчі три дні в Києві оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Через метеорологічні умови - високі температури та відсутність опадів у Києві із самого початку вересня накопичуються та утримуються шкідливі домішки у повітрі. Окремо сприяє цьому й пожежна ситуація в столиці та області, адже лісові пожежі та займання на торфовищах є одними із найпоширеніших природних джерел викидів шкідливих речовин, зокрема діоксиду азота. Він є одним із найнебезпечніших забруднювачів повітря, що шкодить і навколишньому середовищу, і здоров’ю людей.

За даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського протягом 3– 5 вересня рівень забруднення діоксидом азоту в Києві досягло 5-8 середньодобових середньодобових гранично-допустимих концентрацій. Про це повідомляє Укргідрометцентр у своєму Telegram-каналі та попереджає, що особливо небезпечна ситуація спостерігається в районах Бессарабської та Галицької площ, вулиць Довженка, Каунаської, Скляренка, Берестейського проспекту. 

“Метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря та  рівень забруднення з тенденцією до  подальшого зростання утримаються в Києві ще 6 – 8 вересня”, - зазначають в Укргідрометцентрі.

Цікаво, що за даними онлайн-карти від ЛУН Місто, станом на 10.30 6 вересня, повітря у Києві не просто чисте, а маже найчистіше. Хоча ще два дні тому його яість була далекою від ідеальної. Наприклад, вимірювальні станції в районі ДВРЗ (вул. Алма-Атинська) та Соцміста (вул. Каунаська) давали найгірший результат. Там показники складали 88 та 73 AQI PM2.5 відповідно - це позначення кількості зважених твердих мікрочастинок, що містяться у повітрі.

Як захиститися від діоксиду азоту

Але так чи інакше, якщо говорити про наслідки впливу діоксиду азоту на здоров’я людей, вони стосуються перш за все подразнення слизової, що може викликати головні болі, печіння в очах, утруднене дихання, падіння артеріального тиску. Отруйний газ може впливати на нюх, зір, органи дихання, і особливо небезпечний для людей, які мають хронічні захворювання дихальної системи. До того ж, особливо вразливими до його впливу є дитячі організми.

Аби захиститися від шкідника, фахівці радять щільно закривати вікна та двері, підтримувати достатній рівень вологи у приміщеннях. Ретельно слідкувати за захистом очей, час від часу промивати їх - особливо це стосується тих, хто носить лінзи. Якщо важко дихати, надягнути тканеву пов’язку, змочену 2% розчином соли або лужною водою.

Пожежі на Київщині

Як розповідав Інформатор, ситуація з пожежною небезпекою на Київщині залишається складною. За інформацією від ДСНС Києва, останніми днями збільшилась кількість пожеж в екосистемах. І не тільки через погодні умови - спеку та вітер або займання торфовищ під Києвом, а й спалювання сухостою. Водночас у Чорнобильській зоні пожежу, яка зросла з 20 до 550 гектарів, вдалося нарешті локалізувати, хоча боротьба з вогнем досі триває. 

Також ми писали, що у Києві та області ще 2 вересня погіршилася якість повітря. Це пов'язане з традиційними для ранньої осені проблемами - пожежами на торф'яниках та у лісах неподалік від столиці. Найгірше повітря фіксувалося на київському Лівобережжі, а на північний схід від столиці, в районі села Зазим'я Броварського району, воно взагалі є нездоровим для людей, чутливих до якості повітря.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.            

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ