Найстарішу зі збережених броварень Києва можуть зруйнувати: вже є проєкт від забудовника

Читать на русском

В жертву планують принести не відому всім фасадну частину броварні, а найстаріші виробничі та адмінкорпуси

Читать на русском
Знесення чергової пам'ятки архітектури
Найстаріші корпуси заводу датуються 1860-1862 роками, вони потребують реконструкції

В жертву планують принести не відому всім фасадну частину броварні, а найстаріші виробничі та адмінкорпуси

Київ може втратити ще одну пам'ятку архітектури. Йдеться про найстарішу збережену броварню столиці, пивзавод родини Псьол, що було побудовано у 1860-х роках. Знесення частини комплексу передбачається проєктом забудови, що було презентовано днями в Подільській РДА.

Про плани з реновації та забудови частини пивзаводу повідомляє Антон Короб, краєзнавець та дослідник київської старовини. За його словами, проєкт було презентовано забудовником A-development та розробником Влодком Зотовим у приміщенні Печерської РДА цього тижня. При цьому знесено буде не найбільш візуально відому фасадну частину пивзаводу, а найстаршу частину.

"Найбільш показний та привабливий візуально корпус, що включає об’єм солодовні та сушильну вежу, побудований 1908-1909 року, зберігається та ремонтується. Однак, на опублікованих візуалізаціях не видно, щоб відтворювалися втрачені вінцеві елементи та димар пивзаводу. У жертву ж віддано найстаріші споруди комплексу", - стверджує Короб.

Йдеться про типологічно унікальні виробничі споруди 1860-1862 років побудови, а також зведений одночасно з ними будинок для працівників. Також забудовник планує позбавитись головного корпусу та прибудов до нього, "що утворили єдиний конгломерат виробничих приміщень".

Планують позбутись колишнього головного корпусу та прибудов
Планують позбутись колишнього головного корпусу та прибудов

 Історія заводу пов'язана з Тарасом Шевченком

Першу броварню на Подолі заснував виходець з Ліфляндії (історична назва частини Латвії) Олександр Геннінґ 1850 року. 1858 року він продав завод штаб-капітану Степану Псьолу, що був зберігачем мір та ваг Війська Запорозького.

Його родина відзначилася в українській культурі, зокрема, онуки Псьола були знайомі з Тарасом Шевченком, можливо, поет навіть був закоханий в Глафіру Псьол, онуку військового. 1889 року завод було продано купцю Михайлу Ріхерту, який значно модернізував виробництво та розбудовав комплекс споруд заводу.

Зносять попри заборони

Нагадаємо, 29 жовтня Київраду зобовʼязали розглянути петицію з вимогою заборонити знесення історичних будівель у столиці. Наразі Департамент охорони культурної спадщини КМДА опікується понад 3 тисячами історичних об'єктів. Однак лише третина з них має статус цих самих архітектурних пам'яток та захищена від зносу спеціальним законом.

А вже 2 листопада з'явилась інформація про можливе знесення старовинної будівлі на вул. Прорізній. Мова про садибу Грубера, зведену 1882 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.