В жертву планують принести не відому всім фасадну частину броварні, а найстаріші виробничі та адмінкорпуси
Київ може втратити ще одну пам'ятку архітектури. Йдеться про найстарішу збережену броварню столиці, пивзавод родини Псьол, що було побудовано у 1860-х роках. Знесення частини комплексу передбачається проєктом забудови, що було презентовано днями в Подільській РДА.
Про плани з реновації та забудови частини пивзаводу повідомляє Антон Короб, краєзнавець та дослідник київської старовини. За його словами, проєкт було презентовано забудовником A-development та розробником Влодком Зотовим у приміщенні Печерської РДА цього тижня. При цьому знесено буде не найбільш візуально відому фасадну частину пивзаводу, а найстаршу частину.
"Найбільш показний та привабливий візуально корпус, що включає об’єм солодовні та сушильну вежу, побудований 1908-1909 року, зберігається та ремонтується. Однак, на опублікованих візуалізаціях не видно, щоб відтворювалися втрачені вінцеві елементи та димар пивзаводу. У жертву ж віддано найстаріші споруди комплексу", - стверджує Короб.
Йдеться про типологічно унікальні виробничі споруди 1860-1862 років побудови, а також зведений одночасно з ними будинок для працівників. Також забудовник планує позбавитись головного корпусу та прибудов до нього, "що утворили єдиний конгломерат виробничих приміщень".
Першу броварню на Подолі заснував виходець з Ліфляндії (історична назва частини Латвії) Олександр Геннінґ 1850 року. 1858 року він продав завод штаб-капітану Степану Псьолу, що був зберігачем мір та ваг Війська Запорозького.
Його родина відзначилася в українській культурі, зокрема, онуки Псьола були знайомі з Тарасом Шевченком, можливо, поет навіть був закоханий в Глафіру Псьол, онуку військового. 1889 року завод було продано купцю Михайлу Ріхерту, який значно модернізував виробництво та розбудовав комплекс споруд заводу.
Нагадаємо, 29 жовтня Київраду зобовʼязали розглянути петицію з вимогою заборонити знесення історичних будівель у столиці. Наразі Департамент охорони культурної спадщини КМДА опікується понад 3 тисячами історичних об'єктів. Однак лише третина з них має статус цих самих архітектурних пам'яток та захищена від зносу спеціальним законом.
А вже 2 листопада з'явилась інформація про можливе знесення старовинної будівлі на вул. Прорізній. Мова про садибу Грубера, зведену 1882 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.