Київраду зобовʼязали розглянути петицію з вимогою заборонити знос історичних будівель у столиці

Читать на русском

Тепер влада столиці зобов'язана її розглянути та прийняти рішення щодо недоброчесних забудовників

Читать на русском
Петиція до влади Києва
Активісти сподіваються припинити свавілля чиновників, які дозволяють паплюжити архітектурно-історичний вигляд Києва

Тепер влада столиці зобов'язана її розглянути та прийняти рішення щодо недоброчесних забудовників

Петиція з вимогою до Київради заборонити знос історичних будівель столиці зібрала 6 тисяч голосів. Якщо конкретніше, то 6088. Тепер міська влада Києва має розглянути звернення громадян та дати свою відповідь, а також ухвалити рішення щодо заборони незаконної забудови.

Ознайомитися з петицією можна на сайті Київської міської ради. Також про те, що підписані зібрано, було оголошено в неділю, 29 жовтня, на мітингу проти знищення архітектурних пам'яток. 

Дана петиція була зареєстрована ще 14 серпня поточного року. Її автор - Дмитро Перов, відомий активіст, співзасновник памʼяткоохоронного хабу "ЦЕГЛА" і волонтер ГО "Мапа Реновації". Молода людина давно займається питаннями охорони історичного вигляду Києва.

"Петиція з проханням виконати рішення мера і заборонити знос історичних будівель в місті Києві набрала 6 тисяч голосів", - пише видання "ЦЕГЛА". 

Згідно з інформацією, яка подана в петиції, наразі Департамент охорони культурної спадщини КМДА опікується понад 3 тисячами історичних об'єктів. Однак лише третина з них має статус цих самих архітектурних пам'яток та захищена від зносу спеціальним законом. 

"Цією правовою прогалиною користуються недобросовісні забудовники. Так, 10 серпня 2023 року... був самовільно знесений один з найстаріших будинків Подолу. Дерев'яна садиба, що належала міщанину Олександру Харичкову, налічувала більше 200 років! Втім, не мала охоронного статусу пам'ятки. Дозвіл на знос... видав Мінкульт, зарахувавши один з найстаріших будинків Подолу до малоцінних і таких, що не мають історичного та культурного значення", - обурюється Перов.

Далі автор петиції посилається на досвід сусідньої Польщі. Там, аби уникнути подібних маніпуляцій, вже давно запровадили принцип охорони всіх будівель, які старше сотні років,  виконані за індивідуальним проєктом та зберегли характерні риси епохи. 

Саме запровадження цієї ж самої норми вимагають київські активісти. Вони впевнені, що таким чином вдасться захистити місто, яке існує вже понад 1100 років, він зносу пам'яток та хаотичної забудови. 

 

Сторінка петиції на сайті Київради
Сторінка петиції на сайті Київради

В Києві протестують проти зносу історичних будівель 

Незаконні забудови ціною знищення архітектурних пам'яток - давня проблема Києва та чинної столичної влади. Це спаплюжує загальний вигляд міста та викликає невдоволення небайдужих містян. 

Зокрема, в неділю, 29 жовтня, біля будівлі міськради навіть пройшов мітинг, який зібрав понад півтора десятки активістів, а також журналістів та представників громадськості. Під гаслом "Історія має значення!" громадяни протестували проти плану знищення чергового історичного будинку. 

Йдеться про будинок фон Рота, який знаходиться за адресою Делегатський провулок, 4-6. Ця красива та стара будівля наразі занедбана, ба навіть більше - її, судячи з усього, планують знести. Це викликало обурення небайдужих киян. 

Той самий будинок фон Рота
Той самий будинок фон Рота

Протестувальники нагадують, що мер Києва Віталій Кличко ще в серпні 2023 року обіцяв прийняти рішення, згідно з яким, усі відповідні історичні будівлі віком понад 100 років охоронятимуться законом. Однак очільник столиці не став йти далі обіцянок. Тобто, активісти вимагають від керівника місто просто відповісти за свої слова та зробити те, що він обіцяв. До того ж необхідну кількість підписів вже набрала відповідна петиція

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.