Навала тарганів, мишей та клопів: ТОП-5 районів Києва з розповсюдження шкідників

Читать на русском

Тарганів стало більше на Печерську, а загалом у столиці відчувається збільшення кількості мишей, що бажають перезимувати у комфортних умовах

Читать на русском
Розповсюдження шкідників у Києві
Найбільш несприятливі райони з точки зору наявності шкідників - Старе місто, Печерськ та Поділ

Тарганів стало більше на Печерську, а загалом у столиці відчувається збільшення кількості мишей, що бажають перезимувати у комфортних умовах

Найбільш проблемними районами Києва, у яких мешкає найбільше шкідників - і комах, і тварин - є Печерськ, старе місто і Поділ. Найчастіше йдеться про тарганів, проте є й блощиці, клопи, щури й миші. Загалом, останнім часом у Києві зросла кількість гризунів, а от тарганів стало більше на Печерську. Про це 19 лютого повідомляє компанія Orkin, яка займається боротьбою зі шкідниками, у своєму дослідженні.

Згідно з її даними, найпроблемнішими осередками з точки зору наявності шкідників взимку є п'ять районів:

  • Старе місто (Шевченківський район);
  • Поділ;
  • Печерськ;
  • Святошин;
  • Дарниця.

Найпоширенішими серед усіх шкідників Києва, за даними фахівців, є таргани. Вони живуть практично в усіх районах міста, втім, найбільше їх - у будівлях старого житлового фонду, а також закладах громадського харчування і магазинах. На другому місці за поширенням - блохи: їх, стверджують експерти, найбільше у приватному секторі, де найбільше тварин. Втім, є й квартири, заражені блощицями - якщо там мешкають тварини, що не пройшли обробку від паразитів (чи у випадку, якщо поряд є вогкі підвальні приміщення).

На третьому місці серед усіх шкідників Києва опинилися клопи. Їх менше, ніж тарганів, втім, вони все одно становлять проблему, кажуть фахівці. Щурі та миші живуть у підвалах та на горищах, а також у приватному секторі. Втім, можуть потрапляти і до квартир - через щілини та невеликі отвори.

"Дещо погіршилась ситуація з тарганами у Печерському районі. Також загалом по місту значно зросла активність гризунів", - зазначили у компанії.

Фахівці стверджують, що на активність мишей та щурів вплинули два фактори: сезонна міграція, коли тварини намагаються перезимувати у комфортних для себе умовах, та економія на якісних ефективних засобах боротьби зі шкідниками.

Миші у "Фортеці Авакова" та комахи на Солом'янці

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що у спеціальному комплексі, де екс-міністр МВС Арсен Аваков мешкав з 2016 року, завелися миші й пацюки. Такий висновок можна зробити з державної закупівлі, здійсненої "комплексом спецоб'єктів МВС "Фортеця" і завершеної днями. Закупівлю здійснить "Епіцентр", благо від "Фортеці" до найближчого будівельного мегамаркету буквально кілька кілометрів.

Також ми писали, що у Солом'янському парку через шкідників вирубили кількадесят дерев. Ще 31 січня місцеві мешканці зафільмували, як комунальники пиляли стовбури і стягували їх у одне місце, а напочатку лютого з'явились світлини вже самих пеньків та деревини, зваленої докупи на газоні. Київська міська військова адміністрація пояснює необхідність вирубки тим, що дерева були заражені небезпечною комахою, на яку не діють звичайні засоби. Та навіть попри запевнення комунальників - мовляв, навесні тут знову висаджуватимуть дерева, - місцеві ставляться до карантинних заходів з недовірою.

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.