Як захистити ділянку: препарати для рослин та способи профілактики

Для ефективного захисту насамперед потрібно правильно підібрати хімічний продукт

Захист рослин
Захист рослин

Засоби захисту рослин (ЗЗР) застосовуються як для профілактики, так і коли на ділянці вже з'явились шкідники. Це можуть бути не тільки комахи, а й бактерії, які викликають у плодів та листя хворобу. Найвигідніше ззр купити можна в інтернет-магазині Adam, де представлений широкий вибір препаратів зі зручним поділом на категорії. 

Види ЗЗР

Для ефективного захисту насамперед потрібно правильно підібрати хімічний продукт. Невідповідний тип засобу у неправильній кількості не лише не захистить, а й навпаки – може нашкодити вашим рослинам.
Ось основні групи захисних препаратів:

  • Інсектициди знищують шкідливих комах, а також їхні яйця та личинок. Для обробки рослин під час цвітіння, обирайте лише препарати, що не шкодять бджолам.
  • Гербіциди швидко позбавлять від бур’янів на великих ділянках. Особливо ефективні навесні, до появи сходів культурних рослин.
  • Фунгіциди позбавлять від патогенних мікроорганізмів та грибкових інфекцій рослин. Найкраще працюють системні препарати тривалої дії.
  • Акарициди борються з кліщами. Усі види кліщів нечутливі до звичайних інсектицидів, тому потребують окремих препаратів.

Окрему категорію становлять біопрепарати, які є не менш ефективними ніж хімічні, і при цьому не накопичуються у плодах та не несуть жодної\ небезпеки для здоров’я людини. Однак необхідно пам’ятати, що такі препарати не працюють при температурі нижче +5°C. 

Профілактика

Щоб запобігти появі хвороб культур, необхідно вчасно проводити профілактику. Особливо це стосується ділянок, на яких у минулому сезоні рослини потерпали від шкідників або хвороб. Навіть якщо ви обираєте лише сорти із заявленим підвищеним імунітетом, це не гарантує повної безпеки за відсутності своєчасної обробки препаратами.

Перед посівом насіння або висадкою рослин, ґрунт варто обробити препаратами, що містять корисні бактерії. Вони природним шляхом витісняють патогенні організми та одночасно покращують якість ґрунту. Вже виражені рослини, а також дерева у вашому садку, обробляють баковою сумішшю з інсектициду та фунгіциду. Вона не дасть розвинутись шкідникам та хворобам, що перезимували на корі, у рослинних залишках, або під землею.
Деякі джерела радять задля профілактики хвороб збирати восени рослинні залишки та спалювати їх. Але це застарілий помилковий метод, що часто призводить до катастрофічних наслідків. Після спекотного літа довкола стільки сухої рослинності, що тримати вогнище під контролем майже неможливо. Набагато безпечніше та корисніше буде перетворити органічні залишки на компост.

КИЇВ: Останні новини

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Врятувати Житній: для вирішення долі найстарішого ринку Києва створено робочу групу

Руйнівники садиби Зеленських роками отримували кошти від Кличка - розслідування

Пустять автобуси великої місткості: у Голосіївському районі Києва відновлюється рух маршруту №39

Пішов з життя видатний авіаконструктор і колишній президент ДП Антонов Дмитро Ківа

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube