Як захистити ділянку: препарати для рослин та способи профілактики

Читать на русском

Для ефективного захисту насамперед потрібно правильно підібрати хімічний продукт

Читать на русском
Захист рослин
Захист рослин

Для ефективного захисту насамперед потрібно правильно підібрати хімічний продукт

Засоби захисту рослин (ЗЗР) застосовуються як для профілактики, так і коли на ділянці вже з'явились шкідники. Це можуть бути не тільки комахи, а й бактерії, які викликають у плодів та листя хворобу. Найвигідніше ззр купити можна в інтернет-магазині Adam, де представлений широкий вибір препаратів зі зручним поділом на категорії. 

Види ЗЗР

Для ефективного захисту насамперед потрібно правильно підібрати хімічний продукт. Невідповідний тип засобу у неправильній кількості не лише не захистить, а й навпаки – може нашкодити вашим рослинам.
Ось основні групи захисних препаратів:

  • Інсектициди знищують шкідливих комах, а також їхні яйця та личинок. Для обробки рослин під час цвітіння, обирайте лише препарати, що не шкодять бджолам.
  • Гербіциди швидко позбавлять від бур’янів на великих ділянках. Особливо ефективні навесні, до появи сходів культурних рослин.
  • Фунгіциди позбавлять від патогенних мікроорганізмів та грибкових інфекцій рослин. Найкраще працюють системні препарати тривалої дії.
  • Акарициди борються з кліщами. Усі види кліщів нечутливі до звичайних інсектицидів, тому потребують окремих препаратів.

Окрему категорію становлять біопрепарати, які є не менш ефективними ніж хімічні, і при цьому не накопичуються у плодах та не несуть жодної\ небезпеки для здоров’я людини. Однак необхідно пам’ятати, що такі препарати не працюють при температурі нижче +5°C. 

Профілактика

Щоб запобігти появі хвороб культур, необхідно вчасно проводити профілактику. Особливо це стосується ділянок, на яких у минулому сезоні рослини потерпали від шкідників або хвороб. Навіть якщо ви обираєте лише сорти із заявленим підвищеним імунітетом, це не гарантує повної безпеки за відсутності своєчасної обробки препаратами.

Перед посівом насіння або висадкою рослин, ґрунт варто обробити препаратами, що містять корисні бактерії. Вони природним шляхом витісняють патогенні організми та одночасно покращують якість ґрунту. Вже виражені рослини, а також дерева у вашому садку, обробляють баковою сумішшю з інсектициду та фунгіциду. Вона не дасть розвинутись шкідникам та хворобам, що перезимували на корі, у рослинних залишках, або під землею.
Деякі джерела радять задля профілактики хвороб збирати восени рослинні залишки та спалювати їх. Але це застарілий помилковий метод, що часто призводить до катастрофічних наслідків. Після спекотного літа довкола стільки сухої рослинності, що тримати вогнище під контролем майже неможливо. Набагато безпечніше та корисніше буде перетворити органічні залишки на компост.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.