Навала щурів, мишей і тарганів: у Києві страждають митрополичий будинок Софії, цирк та банкнотно-монетний двір НБУ

Читать на русском

Державні підприємства, установи культури і комунальні заклади Києва масово замовляють заходи із дератизації та дезінсекції будівель

Читать на русском
Дератизація та дезінфекція у Києві
Від шкідників страждають і поважні державні установи, і заклади культури

Державні підприємства, установи культури і комунальні заклади Києва масово замовляють заходи із дератизації та дезінсекції будівель

Київ страждає від шкідників - мишей, щурів та комах. Проблема, про яку писав Інформатор у середині лютого, підтверджується даними державних закупівель, які оголошують державні підприємства, установи культури та комунальні заклади Києва. Заходи з дератизації та дезінсекції проводять університети, музеї, лікарні, комунальні управління тощо. Це ж стосується навіть центральних органів державної влади.

Тендерні документи на проведення дератизації та дезінсекції оголошувалися наприкінці 2023 року та напочатку 2024-го. Так, у Національному заповіднику "Софія Київська" буде проведено дератизацію на площі 8 тис кв.м. у самому ансамблі Софії Київської (вул. Володимирська, 24), а також у Андріївській та Кирилівській церквах. Заповідник сплатить за це 13,4 тис грн.

Крім цього, буде проведено дезінсекцію - зазначено, що травити комах будуть в лютому, квітні, червні, серпні, жовтні та грудні на площі у 5,5 тис кв.м., а заплатять за це 9,4 тис грн. Дезінсекцію необхідно провести у соборному флігелі (корпус №2), монастирському готелі (корпус №3), братському корпусі, брамі Заборовського, митрополичому будинку та причетницьких пристінних келіях. Роботи проведе КП "Профдезінфекція".

Такі саме проблеми зі шкідниками виникли у Національної філармонії України - тендер було оголошено ще в грудні 2023-го, його також виграло КП "Профдезінфекція" (сума робіт складе 11,6 тис грн), і Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. Там замовили одразу 12 послуг - шість з боротьби із гризунами та шість з комахами, все на території Академії площею 12,7 тис кв.м. Загальна ціна боротьби зі шкідниками за договором, укладеним 9 лютого, складе 27,4 тис грн. Крім того, послуги з дератизації потрібні Національному цирку України - договір з комунальниками на 2,6 тис грн підписали ще 2 січня.

Від шкідників страждають і поважні державні установи. Так, банкнотно-монетний двір Нацбанку України замовив послуги з санітарно-гігієнічної обробки приміщень напочатку березня. Послугу надасть ТОВ "Емпекс" за місцем розташування банкнотно-монетного двору на вул. Пухівській, 7.

Аналогічні послуги потрібні навіть Управлінню адмінбудинками Державного управління справами, відповідальному за споруди Офісу президента, Кабміну, Верховної Ради та усіх пов'язаних з ними будівель. У договорі, згадка про який була опублікована 14 лютого, немає деталізації саме за спорудами. Проте відомо, що ДУС замовило дератизацію на площі 2,5 тис кв.м. та дезінсекцію на площі 3,2 тис кв.м. За ці послуги Центр превертивної медицини ДУС отримає трохи більше за 29 тис грн.

Печерськ, старе місто та поділ: де й чому у Києві найбільше шкідників

Нагадаємо, напочатку року Інформатор писав із посиланням на фахівців з дератизації та дезінсекції про те, що ситуація зі шкідниками у столиці стала загрозливою. Найбільш проблемними районами Києва, де мешкають шкідники, є Печерськ, старе місто та Поділ. Причому частіше за все йдеться про тарганів, проте є й блощиці, клопи, щури та миші.

Також ми розповідали, що шкідники завелися у спеціальному комплексі, де екс-міністр МВС Арсен Аваков мешкав з 2016 року. Такий висновок можна зробити з державної закупівлі, здійсненої "комплексом спецоб'єктів МВС "Фортеця" і завершеної днями. Закупівлю здійснить "Епіцентр", благо від "Фортеці" до найближчого будівельного мегамаркету буквально кілька кілометрів. Інформацію про проведення тендеру з закупівлі родентицидів, тобто отрути проти мишей та щурів, було опубліковано у системі ProZorro 15 лютого.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.